Zatrzymany jeden ze sprawców rozboju / fot. Policja

Pobicie i kradzież w centrum Katowic. Święta spędzą w więzieniu – dwaj młodzi mieszkańcy Katowic, którzy dopuścili się rozboju w jednym z lokali w centrum miasta, zostali zatrzymani przez policjantów. Grozi im kara 12 lat więzienia, ale w tarapaty wpadł też właściciel lokalu, któremu grozi duża grzywna i nawet 3 lata więzienia.

Do napaści doszło w jednym z lokali rozrywkowych w centrum Katowic.

Reklama

– Do klubu weszło dwóch mężczyzn, którzy pobili pracownika lokalu i skradli mu plecak, telefony komórkowe oraz pieniądze – tłumaczy Maciej Bajerski z katowickiej policji. Policjanci wezwani na miejsce zdarzenia podjęli szereg działań w celu zidentyfikowania sprawców. M.in. przeglądano zapis z monitoringu, dzięki czemu udało się ustalić trasę ucieczki sprawców oraz ich wizerunek.

– Podejrzanymi okazali się dwaj mieszkańcy Katowic w wieku 27 i 23 lat. Do zatrzymania mężczyzn doszło w ich mieszkaniach. Byli bardzo zaskoczeni wizytą stróżów prawa. Prokuratura przedstawiła podejrzanym zarzuty i skierowała wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzn. Decyzją sądu na czas trwającego postępowania mężczyźni zostali aresztowani na okres miesiąca – dodaje Bajerski.

Podejrzanym grozi kara do 12 lat więzienia.

To jednak nie był koniec tej historii, ponieważ w lokalu, w którym doszło do rozboju policjanci ujawnili 4 automaty do nielegalnych gier hazardowych. Te zostały zabezpieczone przez Krajową Administrację Skarbową Za każdy automat grozi grzywna do 100 tys. zł, w sumie za prowadzenie gier bez koncesji grożą 3 lata więzienia.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 − 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.