Od lewej wiceprezydenci Katowic: Bogumił Sobula, Mariusz Skiba, i Waldemar Bojarun / fot. InfoKatowice.pl

Specjalna komisja w sprawie Stadionu Miejskiego już po sesji budżetowej i po głosowaniu nad kredytem na obiekt. O zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia Komisji Rewizyjnej zawnioskowali radni Koalicji Obywatelskiej i takowe się odbędzie. Niestety już po tym, gdy podjęte zostaną wiążące finansowo decyzje dla miasta. – To mówi sporo o podejściu do sprawy rządzących miastem – mówi nam jeden z katowickich radnych.

Radni KO w ostatni piątek złożyli wniosek o komisję i ta odbędzie się o 8.00 w piątek 20 grudnia. Czyli ostatniego możliwego dnia, mało tego dzień po sesji budżetowej i tuż przed Świętami.

– Ten termin chyba pokazuje brak dobrej woli. Spokojnie tę komisję można było zrobić w poniedziałek, wtorek w środę czyli jeszcze przed sesją lub w dniu sesji o godzinie 8.00 – mówi Jarosław Makowski, szef katowickich struktur KO. – Chcieliśmy po prostu uzyskać informacje, żeby ze spokojnym sumieniem podjąć decyzję za, przeciw lub wstrzymać się w sprawie wzięcia tego kredytu – dodaje.

Reklama

Chodzi o 170 mln zł, które głównie ma zostać przeznaczone na budowę stadionu. Według szacunków miasta stadion miał kosztować 184,5 mln zł. Tyle plany, kosztorys przedstawiony przez wykonawcę projektu okazał się znacznie droższy.

Pierwotnie firma RS Architekci przedstawiła kwotę ponad 561 mln zł, ale dokonała poprawy kosztorysu i teraz przedstawiła kwotą niespełna 400 mln zł. Stadion i hala – według RS Architekci – ma kosztować około 240 mln zł, kolejne 156 mln zł to boiska zewnętrzne i układ drogowy.

Radni KO zapowiadają, że i tak będą pytać w trakcie sesji o Stadion Miejski.

1 Komentarz

  1. Dlaczego Pan Krupa tak mało nauczył sie od Pana Uszoka ? On robil remonty na wielka skale i nie bylo takich sytuacji. A sprawujac urzad 2 kadencje a w sumie spedzajac w urzedzie ponad dekade nalezaloby oczekiwac minimum profesjonalizmu…. moze poprostu marny uczen nigdy wyzej nie podskoczy ???

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
16 − 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.