Wzory koszulek / fot. Bona Fides

W Katowicach sprzedają koszulki nie dla każdego. To idealny prezent na Święta i zakup w dobrej sprawie. Koszulki to pomysł Stowarzyszenia Aktywności Obywatelskiej Bona Fides, które już niemal 20 lat działa w Katowicach. Jednym z projektów strażniczych Bona Fides, czyli patrzących lokalnej władzy na ręce jest właśnie InfoKatowice.pl.

Bona Fides działa na przestrzeni nie tylko Katowic, ale także innych miast Śląska. To jednak największą ilość mieszkańców wsparło właśnie w Katowicach. To u nas mieszkańcy korzystają z pomocy prawnika, wsparcia organizacyjnego czy medialnego.

– Nasza działalność może nie wszystkim jest znana, ale opiera się na czymś co nazywamy organizowaniem społecznościowym. To karkołomnie przetłumaczona fraza z języka angielskiego, która po prostu oznacza, że działając w grupie można osiągnąć więcej i mieszkańcy wspierani przez nasze stowarzyszenie mają na to wiele przykładów – mówi Grzegorz Wójkowski, prezes Stowarzyszenia Bona Fides z Katowic. – Choćby mieszkańcy ulicy Kolistej przez, którzy lata borykali się z tragicznym stanem drogi i nic się nie dało zrobić. Dzięki współpracy z Bona Fides i licznymi rozmowami z władzami Katowic problem udało się rozwiązać – dodaje.

Reklama

Bona Fides wspierało także m.in. mieszkańców Osiedla Kukuczki, którzy po latach starań wywalczyli pod swoimi blokami parking, Osiedla Ścigały, którym udało się przekonać władze Katowic do rewitalizacji Parku Boguckiego czy Burowca, gdzie powstał nowoczesny skate park.

Wzory koszulek / fot. Bona Fides

– Koszulki, które postanowiliśmy stworzyć, to nie są typowe produkty branży odzieżowej. Odwołują się do tych wartości, które nam towarzyszą w codziennej pracy i działaniach z mieszkańcami. Razem po prostu możemy więcej – mówi Katarzyna Medwid ze Stowarzyszenia Bona Fides, która odpowiadała za projekty graficzne koszulek.

– Całkowity dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na dalsze działania naszego stowarzyszenia. Nie tylko działania wspierające i budujące aktywność obywatelską u podstaw, ale także działania strażnicze – dodaje.

Koszulki to koszt 49 zł za sztukę, znajdziemy coś dla kobiet jak i mężczyzn. Szczegóły oraz wzory znajdziecie na sklep.bonafides.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
13 − 8 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.