Olga Tokarczuk / fot. Martin Kraft / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Radny chce żeby miasto kupiło książki Olgi Tokarczuk i zaprosiło noblistkę do Katowic. Z interpelacją do prezydenta Katowic Marcina Krupy, zwrócił się w tej sprawie radny Koalicji Obywatelskiej Łukasz Borkowski. Jego zdaniem to dobry moment na propagowanie czytelnictwa.

Olga Tokarczuk została wyróżniona Literacką Nagrodą Nobla za 2018 rok.

– To wielkie wydarzenie, ogromna radość i zaszczyt nie tylko dla samej uhonorowanej ale także czytelników w całej Polsce. To niezwykle ważny moment, w którym bardziej niż zwykle, uwaga opinii publicznej koncentruje się na literaturze. Warto tę okoliczność wykorzystać w dobrym celu aby propagować czytelnictwo oraz wspierać zainteresowania czytelnicze mieszkańców Katowic – podkreślał Łukasz Borkowski.

Radny zaproponował zakup do bibliotek szkolnych oraz filii Miejskiej Biblioteki Publicznej książek Olgi Tokarczuk, a także organizację wydarzeń czytelniczych związanych z twórczością pisarki.

Zaproponował także zaproszenie do Katowic noblistki i zorganizowanie spotkania autorskiego z Olgą Tokarczuk. Miasto jeszcze oficjalnie nie odpowiedziało na interpelację radnego.

Łukasz Borkowski już drugi miesiąc czeka na odpowiedź w sprawie powstania muralu z napisem „Konstytucja”, o którym pisaliśmy kilka tygodni temu. Ciekawe czy kwestia wizyty i książek Polskiej noblistki będzie równie trudna do przetrawienia dla władz Katowic, które formalnie mają 2 tygodnie na udzielenie odpowiedzi.

4 KOMENTARZE

  1. Borkowski niech sobie na czole wymaluje mural. Spotkania niech organizują Empik czy inne sklepy z literaturą. Katowice nie mają żadnych zobowiązań wobec Tokarczuk.

  2. Borkowski, tobie już zupełnie odwaliło? Lepiej zajmij się komunikacją w mieście. Wszystkie ulice zakorkowane. A twój idol Krupa oddaje ziemię deweloperom by budowali kolejne biurowce i jeszcze bardziej korkowali miasto. Nie po to na ciebie oddawałem głos.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 + 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.