Ulica Dworcowa / fot. M. Malina / UM Katowice

Koniec samochodów na ul. Dworcowej. Rusza kolejny etap prac nad miejskim deptakiem. To w niego przekształci się ostatecznie ulica znana z oblężenia przez samochody. Od czwartku 12 grudnia prace rozszerzą się o odcinek od ulicy Dyrekcyjnej do ul. Św. Jana. Pozostawiony zostanie jedynie dojazd do hotelu.

– Przebudowa ul. Dworcowej to kolejny element metamorfozy śródmieścia, która polega na odzyskaniu przestrzeni dla pieszych. Kierowcy muszą przyzwyczaić się do zmian w centrum miasta w zakresie polityki parkingowej, a także na ul. Dworcowej, która staje się deptakiem miejskim. W czwartek 12 grudnia  wykonawca inwestycji rozpoczyna prace na kolejnym jej odcinku, a tym samym kierowcy będą musieli przyzwyczaić się, że w tym rejonie nie zaparkują – mówi Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta.

Dojazd do posesji na ul. Dyrekcyjnej będzie odbywał się tylko i wyłącznie od ul. Warszawskiej.

– W tym rejonie bez względu na prowadzone prace przy ul. Dworcowej pozostają wyłączone z ruchu kołowego ulice Mariacka, Mielęckiego, Staromiejska, Dyrekcyjna i Stanisława. Wjazd jest możliwy tylko z odpowiednim zezwoleniem lub na określonych zasadach w przypadku dostaw. Od 14 listopada 2019 r, kiedy rozpoczęła się przebudowa ul. Dworcowej potwierdziliśmy 112 wykroczeń przeciwko porządkowi w komunikacji polegającym w większości na nie stosowaniu się kierujących do obowiązującego oznakowania oraz zatrzymania i postoju w sposób powodujący utrudnienia w ruchu – mówi Piotr Piętak, zastępca komendanta straży miejskiej. – W każdym przypadku wszczęte zostały czynności wyjaśniające w sprawach o wykroczenia zmierzające do ustalenia i wyciągnięcia konsekwencji wobec osób winnych naruszeń, przy czym około 20 osób zostało ukaranych w miejscu, w którym dopuścili się wykroczenia – dodaje zastępca komendanta i przypomina, że nawet jeżeli kierowca nie został złapany na gorącym uczynku, podstawą do podjęcia czynności jest także nagranie z monitoringu miejskiego lub zdjęcia nadesłanego przez mieszkańca.

Takie zdjęcie można przesyłać do straży miejskiej – przy czym powinno ono zawierać informacje o dacie i godzinie zrobienia fotografii i najlepiej także dane kontaktowe autora, gdyby wymagane były dodatkowe informacje.

Będą zmiany na Tylnej Mariackiej

W przyszłym roku natomiast na ulicy Tylnej Mariackiej powstanie wielopoziomowy parking. Miasto zamierza też podnieść ceny parkingu dla osób spoza Katowic, jednocześnie stosując ulgi dla mieszkańców.

Budową automatycznego parkingu przy ulicy Tylnej Mariackiej jest firma Andrzej Grygiel z Korzennej. Ma kosztować niespełna 20 mln zł. Obiekt ma być gotowy drugiej połowie przyszłego roku.

2 KOMENTARZE

  1. 112 wykroczeń przez 28 dni = 4 wykroczenia ukarane w ciągu dnia
    A o dowolnej porze stoi tam ze 30 pojazdów……

    Podejrzewam że statystycznie łatwiej trafić szóstkę w Lotto niż dostać mandat za nieprawidłowe parkowanie w Katowicach.

    112 mandatów/ wykroczeń w tym rejonie to można w kilka godzin stojąc w miejscu radiowozem a nie w miesiąc po zgłoszeniach od mieszkańców

  2. Strażnicy na deptakach Dyrekcyjna, Staromiejska, Mieleckiego omijają źle zaparkowane samochody szerokim łukiem. Bo albo patrolują Rynek, a idą tędy tylko po zapiekankę, albo mają zmowę jakąś z użytkownikami samochodow permanentnie parkujacych w miejscach niedozwolonych.
    Bezradność to mało. Im się nie chce, a kit wciskają o ilosciach wykroczen. W 1 dzien mogliby 1 patrolem skasowac 100szt jedynie na tych 2-3 ulicach. Panie Piętak – zmień system motywowania podwładnych, a przede wszystkim kopnij ich w d*** bo bez zgłoszenia (co również nieskutecznie, niechętnie i opieszale) sami przechodząc kolo wykroczeń – ROBIĄ NIC😤

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
13 − 2 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.