Zatrzymano mieszkańców Katowic i tonę kontrabandy. W środę na terenie miasta policja, Morska Straż Graniczna oraz celnicy udaremnili transport kontrabandy. Chodzi o tonę tytoniu i krajanki tytoniowej, które wieziono ulicami Katowic.

W ręce mundurowych wpadła 26-letnia kobieta oraz 27-letni mężczyzna, którzy w dwóch samochodach dostawczych przewozili pół tony krajanki tytoniowej oraz ponad pół tony liści tytoniu. Wpadli na jednej z miejskich ulic.

– Podczas przeszukania miejsc zamieszkania zatrzymanych osób zabezpieczono kilkanaście telefonów i kart SIM oraz urządzenia do zagłuszania sygnału GSM. W akcji uczestniczył czworonożny funkcjonariusz KAS-u – labradorka Chelsea, wyszkolona do wykrywania tytoniu i waluty. W trakcie przeszukania pies znalazł ponad 80 tys. złotych. Gotówka została zabezpieczona na poczet grożącej kary grzywny – informuje Aleksandra Nowara ze śląskiej policji.

Reklama
Kontrabanda / fot. Policja

Według szacunków służb trefny towar na rynku spowodowałby straty dla Skarbu Państwa na poziomie około 770 tys. zł.

Zatrzymani usłyszeli już zarzut przestępstwa skarbowego. Grozi im do 3 lat więzienia, wysoka grzywna oraz przepadek towaru. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Postępowanie poprowadzą funkcjonariusze śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
17 + 12 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.