Reklama

A prezes – naszego wydawcy Bona Fides – zawsze mi powtarzał, że miasto nie zbuduje stadionu i że kibiców robią w konia. Ja mu na to, że dlaczego nie mieliby zbudować stadionu, a następnie i tak do niego dopłacać? Ze swojej kieszeni nie dają. Zresztą racjonalność wydatków w Katowicach, to jest raczej motyw czysto teoretyczny. A tu taka furtka się otworzyła.

Przedwczoraj jeszcze była mowa o stadionie na kredyt, teraz to już w ogóle nie wiadomo, czy obiekt powstanie. Projektant delikatnie mówiąc nie zmieścił się w kosztorysie i to tak ze 3 razy. Prezydent mówił, że oszczędności na stadionie nie będzie, a teraz kiedy rozmach zapukał na Młyńską, to nagle za drogo. Oj tam, oj tam.

Stadion się należy, bo igrzyska się należą. Zresztą powiedzmy sobie szczerze, mając możliwość budowy stadionu za 561 mln zł lub jego ubogiej wersji za około 180 mln zł, to sorry. Katowice są dużym miastem. Jak mamy zaimponować np. takiemu Bieruniowi? Stadion za 180 mln wydaje się passe w porównaniu do stadionu za 561 mln, toż to prawie stadion Metropolitalny, żeby nie powiedzieć Śląski. O! A taki Stadion Śląski to by było coś w Katowicach…chociaż nazwa wydaje się dziwnie znajoma.

To wrodzony we mnie optymista teraz przemawia, ale są też defetyści. Hejterzy miasta, czasem nazywani też „zdrajcami”, którzy zajmują się sianiem fermentu na majestat samego „DiCaprio”. Oni tutaj widzą swoistą „incepcję” stadionową. Ta realizuje się według scenariusza – mamy projekt, potem nie realizujemy projektu. Tutaj wydano na projekt i nie da się go zrealizować, bo za drogi. Kto wie, może trzeba będzie zaprojektować od nowa albo przeprojektować, a to czas i pieniądze. Kto wie jakie jeszcze przeszkody spotkają nas po drodze.

Ale ja tym defetystom i Titanicolubnym hejterom nie wierzę. Zresztą, który to projekt? Dopiero drugi, a przecież do trzech razy sztuka.

Reklama

1 Komentarz

  1. Dzień dobry, skoro jest to „komentarz”. To chyba ktoś musi być jego autorem, prawda?
    Czy autor wstydzi się swojego nazwiska? Czy może swojego artykułu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 − 25 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.