W Katowicach od 1 lipca zmieni się sposób wydawania kart, uprawniających osoby niepełnosprawne do parkowania samochodów na specjalnych miejscach oznaczonych "kopertami" fot.sxc.hu

Uczniowie będą sprawdzać zaparkowane samochody w Katowicach. W towarzystwie policji i straży miejskiej. To już kolejna edycja projektu Miejska Dżungla. W przedświąteczne soboty 7 i 14 grudnia uczniowie i harcerze w towarzystwie policji i straży miejskiej będą sprawdzać jak parkujemy samochody.

Kontrolowane będą parkingi przed supermarketami i w galeriach handlowych. Młodzi ludzie i przedstawiciele służb sprawdzą czy zajmujemy miejsca przeznaczone dla osób niepełnosprawnych, czy pojazdy mają odpowiednie karty oraz czy są wykorzystywane przez osoby uprawnione do tego.

– W ramach akcji młodzież będzie wręczać kierowcom naklejki „Nigdy nie parkuję na miejscu osoby niepełnosprawnej” oraz ulotki “Łam bariery nie przepisy” – poinformowali urzędnicy.

W akcji parkingowej wezmą udział 34 katowickie szkoły.

Wybrany termin nie jest przypadkowy – w wirze przedświątecznych zakupów kierowcy często nie zwracają uwagi na to, gdzie parkują samochody, utrudniając osobom z niepełnosprawnością dotarcie do sklepu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
15 − 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.