Okładka książki "Katowice, których nie ma"
Reklama

Podczas Śląskich Targów Książki 2019 zostanie zaprezentowana książka „Katowice, których nie ma”. Opisano w niej ciekawe, ale już nieistniejące miejsca w naszym mieście. Autorami są Michał Bulsa i Barbara Szmatloch.

„Katowice, których nie ma” są kolejną pozycją z tej serii wydawnictwa „Księży Młyn”. Autorami książki są Michał Bulsa – nasz redakcyjny kolega, autor m.in. „Ulic i placów Katowic”, „Domów i gmachów Katowic”, pracownik Muzeum Historii Katowic w latach 2015–2018, a także Barbara Szmatloch – felietonistka, znawczyni śląskiej mowy oraz autorka bestsellerowego „Wihajstra do godki”. Książka będzie dostępna w większości księgarń w Katowicach, a także poprzez sprzedaż internetową. Pozycja liczy 144 stron.

Reklama

– Katowice najczęściej kojarzone są z węglem, kopalniami i hutami. Owszem, panował tu niegdyś przemysł ciężki, lecz to tylko część bogatej historii stolicy Górnego Śląska. Miasto jest również największym ośrodkiem kulturalnym regionu, pełnym muzeów, kin, teatrów oraz galerii sztuki. Przechadzając się jego ulicami, nie zobaczymy już huty, zamku, ani Pałacu Ślubów. Latem nie zasiądziemy w restauracji Grünfelda, a zimą nie udamy się na Torkat. Zapraszamy na spacer po Katowicach, których już nie ma. Zobaczmy, jak zmieniło się miasto i odkryjmy je na nowo – zapowiadają autorzy publikacji.

Premiera książki odbędzie się podczas Śląskich Targów Książki 2019, które zorganizowane zostaną w Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

W sobotę 7 grudnia w godzinach 12.00–14.00 na stanowisku wydawnictwa „Księży Młyn” autorzy będą omawiać książkę i ją podpisywać.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 − 16 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.