fot. Ewa Waszut

Bezpłatna komunikacja zawiezie na „Jarmark na Nikiszu”, który odbędzie się na placu Wyzwolenia w Katowicach-Nikiszowcu od 6 do 8 grudnia. W czasie trwania Jarmarku obowiązywać będą zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Dojazd na Jarmark zapewnią specjalne linie autobusowe. Wszystkie będą bezpłatne.

Linia S1, kursująca w relacji: Katowice Mickiewicza – Nikiszowiec Kościół (stanowisko przy ul. Nałkowskiej, przy lodowisku), z częstotliwością kursowania co 15 minut w sobotę i niedzielę oraz co 20 minut w piątek. Połączenie obsługiwane będzie autobusami elektrycznymi na poziomie 94% wszystkich realizowanych kursów.

Linia S2, kursująca w relacji: Katowice Fabryka Porcelany – Katowice Cmentarz Komunalny – Nikiszowiec Kościół (stanowisko przy ul. Nałkowskiej, przy lodowisku). Z częstotliwością kursowania co 15 minut w sobotę i niedzielę.

Tymczasem dla linii autobusowych standardowo kursujących przez dzielnicę Nikiszowiec, tj. linii nr: 72, 108, 109, 292, 695, 920, 930 i 906N od wyjazdów w czwartek 5 grudnia do niedzieli 8 grudnia, wprowadzona zostanie trasa objazdowa, przebiegająca dwukierunkowo ulicą Nałkowskiej, z obsługą przystanku Nikiszowiec Kościół w lokalizacjach tymczasowych:

  • w kierunku Giszowca – przy ul. Nałkowskiej (przy lodowisku),
  • w kierunku Szopienic – przy placu Wyzwolenia, rejon skweru Zillmannów.

1 Komentarz

  1. Czekaliśmy godzinę na autobus. Miał być już 3 razy, a nie przyjechał wcale! Zmarzliśmy na kość i nie mieliśmy jak się dostać na jarmark. Dziękuję komunikacji katowickiej. To było bardzo miłe…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 + 23 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.