W hokejowych derbach miasta GieKSa pokonała w Satelicie Naprzód Janów aż 8:0. Dwie bramki Trójkolorowi zdobyli grając w osłabieniu.

Od pierwszego gwizdka sędziego przewagę na lodowisku posiadali gospodarze, którzy objęli prowadzenie w 8 min. po strzale Cimzara. Wraz z upływem czasu przewaga GieKSy była coraz większa. Szczególnie w drugiej i trzeciej odsłonie długimi minutami goście nie byli w stanie wyjść z własnej tercji. O przewadze GKS-u najlepiej może świadczyć fakt, że aż dwie bramki zdobyli oni grając w osłabieniu, a janowianie w ciągu 60 minut oddali zaledwie 14 celnych strzałów na bramkę Kielera.

Ostatecznie mecz skończył się ośmiobramkowym zwycięstwem gospodarzy, dla których gole zdobywali kolejno Cimzar, Makkonen, Michalski, Uski, Franssila, ponownie Michalski, Rajamaki i Starzyński.

GKS Katowice – Naprzód Janów 8:0 (2:0, 2:0, 4:0)

GKS Katowice: Kieler (Rahm) – Franssila, Krawczyk, Da Costa, Makkonen, Rajamaki – Salmi, Jaśkiewicz, Lahde, Cimzar, Turtiainen – Tomasik, Kolusz, Mularczyk, Uski, Michalski – Krężołek, Starzyński, Paszek

Naprzód Janów: Niemczyk (Kraus) – Wąsiński, Kosakowski, Cicok, Kondraszow, Adamus – Bodora, Stępień, Piper, Rajski, Paczkowski – Sarna, Krokosz, Rybak Michał, Rybak Maciej – Kapłon, Ksiondz, Pohl, Wróbel, Niedźwiedź