Akcja "Prędkość" / fot. Policja
Reklama

Kilkunastu kierowców straciło prawa jazdy w Katowicach. Policjanci wybrali dobre miejsca na pomiar prędkości. Wystarczyły dwa wieczory i 400 kierowców ukarano mandatami, kilkunastu natomiast straciło prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 50 km.

Zbyt ciężka stopa może nas sporo kosztować, najmniejszą ceną wystawioną za nadmierną prędkość jest mandat, największą gdy pozbawimy siebie lub kogoś życia. Ułamki sekund mogą zadecydować o naszej przyszłości gdy jedziemy zbyt szybko, niestety wielu z nas ciągle narusza przepisy.

Reklama

– Aby zwrócić uwagę kierujących „z ciężką nogą” na zagrożenia, jakie niesie ze sobą jazda z nadmierną prędkością, podczas dwóch wieczorów policjanci katowickiej drogówki przeprowadzili akcję „Prędkość”. Punktualnie o 18.00 na katowickie drogi wyjechały patrole, które skupiły się na kierujących przekraczających dozwoloną prędkość – tłumaczy Agnieszka Żyłka z katowickiej policji. – O słuszności policyjnej akcji niech świadczą jej wyniki: aż 414 ujawnionych przypadków przekroczenia dopuszczalnej prędkości i 12 zatrzymanych praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h – podaje rzecznik policji.

Akcja „Prędkość” to cykliczna akcja na terenie całego kraju. W Katowicach pojawi się kolejna wkrótce.

Reklama

15 KOMENTARZE

  • prawem normalnym, jednak tu nie o prawo chodzi a o chęć zysku i tyle. gdyby chodziło o bezpieczeństwo stali by w miejscach gdzie mogą pojawiać się piesi, na osiedlach i przy sklepach. a tak zwykła propagandówka na trasie gdzie wiadomo, że prawie każdy ma te 10-20 km/h więcej

 1. Taki tam jest teren zabudowany jak widać na załączonym zdjęciu… Tylko pogratulować wyników. Policjanci powinni być bardziej aktywni i łapać wariatów jeżdżących slalomem pomiędzy autami, bo to jest realne zagrożenie.

  • Ale zagrożenie tworzą ci którzy jadą środkiem lub lewym pasem kiedy mogą zjechać na prawy jeśli ktoś jedzie slalomem oznacza to że ci których wyprzedzą jadą nieprawidłowo.

 2. Niech rzecznik policji wypowie się o prawidłowości procedur zatrzymywania praw jazdy. Radaru IIskra 1, nie spełniający wymogów ustawy, która reguluje wymogi do jakie muszą spełniać urządzenia pomiamiarowe, radary. Tak owy radar Iskra1, nagle miał możliwość pomiaru prędkości dwóch aut równicześnie…
  Pozdrowienia dla pokicjantów, stojących na straży prawa, mających problem z przestrzeganiam przepisów rególujących zasady pomiaru prędkości…

 3. To dopiero początek. Zaostrzenie kar, podwyższenie mandatów, wielkie akcje kontroli…. będziecie słyszeć w mediach bsrdzo często.
  Chcieliście rządów prawicy, to macie.

 4. No i bardzo dobra akcja…też jestem uczestnikiem drogi i stosuje sie do przepisow a czego obawiam się najwięcej,? Ze gdzies niespodziewanie wyjedzie wariat bo ma wszystko i wszystkich w d…bo on jest najwazniejszy..

  • Mało tego zajedzie Ci drogę wyciągnie z samochodu pobije, uszkodzi samochód i nikt go nie ukarze bo wszyscy mają Cię gdzieś. Jest społeczne przyzwolenie na łamanie prawa.

 5. Policja nie stosuje zasady, by kontrolować… Policja stosuje zasady, by łupić kierowców z pieniędzy !!! pod płaszczykiem przeróżnych tzw.
  ,, akcji” :D. Pieniądze muszą wyłożyć kierowcy na tych darmozjadów, oraz na przeróżne inne obiecanki ; 500+ i inne.

 6. dodam jeszcze, że wiedzą gdzie,, ustawiać się „, by łupić kierowców i nie marnować czasu, bo czas to dla nich pieniądz(za nasze mandaty!), a,,rządzący” umożliwili im dodatkowo, by stawali gdzie chcą!!!.

 7. nie przekroczysz prędkości to nie dostaniesz mandatu! proste! czy to prawica czy lewica panie Robert nie ma to znaczenia. osobiście oprócz zabierania prawa jazdy na 3 miesiące dołożyłbym mandat na kwotę minimum 5000zł!

  • Zgodził bym się z Tobą, gdyby nie mamy szkopuł, często wskazania fotoradaru nie mają nic wspólnego z twoją prędkością. Bo większość fotoradarów jest używana nie zgodnie z zaleceniami producenta. Jak wyjaśniać fakt że mierząc prędkość budynku okazuje się że on jest w ruchu. Karać można ale za prawdziwe przekroczenia a nie domniemane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
2 + 28 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.