Prezydent przyjdzie dzisiaj na Rynek i włączy iluminacje świąteczne. Uroczyste uruchomienie oświetlenia odbędzie się dzisiaj o godzinie 15.45 na Rynku w Katowicach. Tam stoi i czeka na rozświetlenie licząca 13 metrów choinka.

Podobnie jak w latach poprzednich, tak i tym razem Marcin Krupa osobiście uruchomi świąteczne iluminacje.

– Specjalnym “guzikiem” lampki na choince, a także iluminacje w przestrzeni miejskiej uruchomi prezydent Marcin Krupa z harcerzami z XIV Środowiskowego Szczepu Harcerskiego – poinformował katowicki magistrat.

W sumie koszt iluminacji świątecznych w tym roku – jak dowiedzieliśmy się w Urzędzie Miasta Katowice –  to około miliona złotych. W cenę wchodzi m.in. naprawa uszkodzonych elementów. Oświetlenie pojawi się w tych samych miejscach, co w ubiegłym roku.

Iluminacje zobaczymy m.in. na rondzie im. gen. Ziętka, al. Korfantego. Oświetlony został także plac Miast Partnerskich, plac Andrzeja, plac Grunwaldzki, plac Miarki, plac pod Lipami, ulice: Boya Żeleńskiego, Szarych Szeregów, Mariacką, Mielęckiego, Stanisława, Stawową, św. Jana, Warszawską, Mickiewicza, Staromiejską i Dyrekcyjną, 3 Maja, Wawelską, Jankego, Panewnicką, Markiefki, Kossak-Szczuckiej, Ściegiennego, Józefowska, Bytkowska i Szczecińska.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
6 + 18 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.