GieKSa po raz kolejny pokonała w Satelicie GKS Tychy 4:3. Tak jak we wrześniu, o zwycięstwie katowiczan zadecydowała świetna druga tercja.

W składzie GieKSy pojawili się nieobecni w ostatnich spotkaniach Pasiut i Kolusz. Zabrakło za to niedysponowanego Rahma, którego w bramce zastąpił Kieler.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy niemal zamknęli tyszan w tercji obronnej. Później gra się wyrównała, a w 9 min. goście wyszli na prowadzenie po golu Szczechury. W końcówce do remisu mógł doprowadzić Da Costa, ale jego silny strzał odbił się od słupka.

Druga odsłona zaczęła się źle dla gospodarzy, którzy już w 24 popełnili błąd w obronie, który wykorzystał Jeziorski. Dwubramkowa przewaga gości nie odebrała jednak katowiczanom wiary w zwycięstwo. W 30 min., w momencie gry w przewadze, kontaktowego gola zdobył Rajamaki. Kilkadziesiąt sekund później tyszanie znowu grali w osłabieniu, a do remisu doprowadzi Da Costa. Na tym emocje w tej tercji się nie skończyły. Po dwóch karach dla gospodarzy, przyjezdni ponad minutę grali w przewadze pięciu na trzech, ale obrona GieKSy spisała się rewelacyjnie. Niedługo zaś po zakończeniu kary dla drugiego z hokeistów kibice w Satelicie wpadli w euforię, bo Murray po raz trzeci musiał wyciągać krążek z siatki, tym razem po trafieniu Salmiego.

Trzecia część to ataki tyszan i próby kontrataków ze strony GieKSy. W 47 min. Da Costa podwyższył prowadzenie i choć na kilka minut przed końcem mistrzowie Polski wykorzystali grę w przewadze i pokonali Kielera, to jednak nie byli już w stanie odwrócić losów spotkania i zasłużenie przegrali ze świetnie dzisiaj dysponowanymi katowiczanami 3:4.

GKS Katowice – GKS Tychy 4:3 (0:1, 3:1, 1:1)

GKS Katowice: Kieler (Wyśnik) – Franssila, Krawczyk, Da Costa, Pasiut, Kolusz – Salmi, Cakajik, Lahde, Makkonen, Rajamaki – Tomasik, Jaśkiewicz, Turtiainen, Uski, Cimzar – Paszek, Mularczyk, Krężołek, Starzyński, Michalski

GKS Tychy: Murray (Lewartowski) – Jeronau, Nowajkowski, Jafimienka, Komorski, Klimenko – Kotlorz, Bryk, Jeziorski, Galant, Witecki – Pociecha, Ciura, Mroczkowski, Cichy, Szczechura – Akimoto, Bizacki, Bagiński, Rzeszutko, Kogut