Ul. Warszawska / fot. Erdem Yildiz / InfoKatowice.pl

Marek Matyszczak i Ilona Kanclerz radnymi dzielnicowymi w Śródmieściu. Bank rozbił Tomasz Kuczyński, który uzyskał najwięcej głosów. Różnica między tymi, którzy dostali się do rady sięgała nawet prawie stu głosów.

Wybrano radnych do dzielnicy Śródmieście, to tam było najwięcej kandydatów aż 63. W sumie uprawnionych do głosowania było 21 tys. osób, z czego 1447 oddało głos. 4 okazały się nieważne.

Co ciekawe, wśród kandydatów byli tacy, którzy otrzymali zero głosów – co oznacza, że nawet sami na siebie nie głosowali, byli też tacy, którzy otrzymali jeden głos. Ci oczywiście na miejsce w RJP liczyć nie mogą.

Reklama

Kto do rady?

Najwięcej głosów zdobył Tomasz Kuczyński – 117, druga była Elżbieta Grodzka-Łopuszyńska – 112, trzeci był Sławomir Pietrzyk uzyskując 94 głosy.

Do Rady dostało się w sumie 21 radnych – w tym była kandydatka na prezydenta Katowic Ilona Kanclerz uzyskała czwarty wynik – 77 głosów oraz Marek Matyszczak – 58, to jeden z bardziej wyrazistych mieszkańców dzielnicy, który m.in. mobilizował katowiczan w sprawie przeprowadzenia oprysków przeciw kleszczom na terenie miasta.

Do Rady dostał się również Grzegorz Żądło, katowicki dziennikarz, uzyskał 26 głosów. Najmniej głosów (z osób, które dostały się do rady) otrzymał Rajmund Rau i Bożena Surowiec równo po 24. Ostatecznie do Rady dostała się w drodze losowania Bożena Surowiec.

Poniżej kompletna lista radnych wraz z liczbą uzyskanych głosów.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
11 + 19 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.