Na Jarmarku na Nikiszu m.in. Śląski Mikołaj. To wydarzenie powinien odwiedzić każdy, bo to zdaje się najbardziej popularny i widowiskowy jarmark w Katowicach. W tym roku potrwa od 6-8 grudnia. Pojawi się ponad 200 wystawców z całej Polski – m.in. rękodzielnicy i stragany ze sztuką użytkową, nie zabraknie również strefy gastronomicznej.

W tym roku pierwszy dzień Jarmarku przypada na mikołajki, dlatego dla najmłodszych w piątek o godz. 16.00 przygotowaliśmy z tej okazji przedstawienie pt. “Gorączka Mikołajowa” w wykonaniu „Teatru Gry i Ludzie”. Po nikiszowieckim rynku będzie tego dnia przechadzał się także śląski Mikołaj. Ponadto już tradycyjnie, najmłodsi podczas Jarmarku będą mogli pokręcić się na karuzeli wiedeńskiej oraz karuzeli mikołajkowej. Świąteczną atmosferę będą podkreślać także specjalne iluminacje świetlne. Jarmarkowi towarzyszyć będzie jak zwykle scena artystyczna, na której usłyszeć będzie można m.in. świąteczne kolędy i pastorałki.

Biuro Organizatora tradycyjnie znajdować się będzie w Centrum Zimbardo w Nikiszowcu (pl. Wyzwolenia 5). Tam też będzie można zakupić lokalne i regionalne pamiątki, rękodzieło, niepowtarzalne upominki świąteczne.

6 grudnia po sąsiedzku w Muzeum Historii Katowic przy ul. Rymarskiej 4, zapraszamy na wernisaż wystawy pt. “Pierniki. Podróż do krainy zmysłów”. 8 grudnia przy ul. Krawczyka będzie można wziąć udział w akcja „Dar za Dar” – choinka dla krwiodawcy, organizowanej przez Fundację Kropla Życia oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Podczas Jarmarku na Nikiszu, w sąsiedztwie rynku, trzy miejsca na ul. Czechowa odkryją tajemnice „Beboków” – śląskich stworzeń. Żeby poznać je wszystkie wystarczy zajrzeć do pracowni ceramiki i galerii Beaty Mutke (ul. Czechowa 5/4), richtig ślōnskiygo geszeftu “Ajncla” (ul. Czechowa 8/16) oraz “Atelier z akwarelami” (ul. Czechowa 10/9).

Na czas Jarmarku uruchomiona zostanie bezpłatna komunikacja miejska. Pojawi się specjalna linia autobusowa z Katowic, która będzie obsługiwać m.in. parkingi jarmarkowe. W tym roku na odwiedzających czekać będzie ok. 1500 miejsc parkingowych wokół Nikiszowca. Te najbliżej położne – w liczbie ok. 350 miejsc – będą płatne. Podczas imprezy obowiązywać będzie całkowity zakaz wjazdu na teren osiedla – z wyjątkiem mieszkańców. Nie będzie także możliwy przejazd przez ul. Nałkowskiej. Program sceny:

Piątek, 6 grudnia
godz. 16.00: „Gorączka Mikołajowa” – przedstawienie dla dzieci Teatru Gry i Ludzie
godz. 17.45: spotkanie ze Śląskim Mikołajem
godz. 19.00: Koncert w Kościele św. Anny „Ave Maria i inne dzieła muzyki sakralnej”
w wykonaniu duetu Agata Widera i Weronika Kępka z akompaniamentem Tadeusza Barylskiego

Sobota, 7 grudnia
godz. 14:00 – 14.30: Występ dzieci ze SP nr 53 i Przedszkola nr 32
godz. 15.30 – 16.00: Koncert zespołu N.I.E.
godz. 16.30 – 17.30: Koncert zespołu proWOKALNI
godz. 18.00 – 19.30: DJ Rudnik Winyl Set

Niedziela, 8 grudnia
godz. 14.00 – 14.45: Koncert Orkiestry Dętej Wieczorek
godz. 15.00 – 16.00: Koncert akordeonisty Macieja Gucika
godz. 16.30 – 17.15: Koncert Chóru Mieszanego „Ogniwo”
godz. 17.30 – 18.30: Koncert zespołu „Albo i nie”
godz. 19:00 – 20.00: Koncert zespołu „Nivel”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
4 + 20 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.