Wiktoria Gabor w trakcie finału Eurowizji Junior / fot. Slaskie.pl

Eurowizję Junior wygrała Wiktoria Gabor. Muzyczne święto ominęło miasto muzyki UNESCO, czyli Katowice i odbyło się w Gliwicach. Wydarzenie, które odbyło się w Arenie Gliwice współorganizowało Województwo Śląskie, ale był katowicki akcent, czyli Strefa Kultury na krótkim filmiku promocyjnym.

Polska po raz pierwszy zorganizowała finał dziecięcej wersji popularnej Eurowizji. W zeszłym roku zwycięstwo dla naszego kraju wywalczyła Roksana Węgiel i dlatego to nam przypadła organizacja wydarzenia. W przyszłym roku będzie podobnie.

– Stawiamy na projekty ambitne. Od roku pokazujemy, że nie boimy się wielkich przedsięwzięć, zarówno inwestycyjnych, gospodarczych, jak też kulturalnych. Eurowizja Junior jest tego najlepszym przykładem. To doskonała promocja województwa śląskiego w Europie i na świecie. Dzisiejszy wieczór był świętem muzyki, pokazał pasję młodych ludzi i doskonale pasował do pozytywnej energii wypływającej z województwa śląskiego – podkreślał marszałek Jakub Chełstowski.

W konkursie uczestniczyli reprezentanci 19 krajów. Wiktorii Gabor pogratulował już prezydent RP Andrzej Duda.

Co ciekawe, to wydarzenie ominęło Miasto Muzyki UNESCO – czyli Katowice, to jednak Katowice były obecne na wydarzeniu. Województwo Śląskie pomiędzy występami emitowało dla publiczności zgromadzonej w hali i przed telewizorami, krótkie filmiki promocyjne odnośnie regionu. Można było zobaczyć m.in. katowicką strefę kultury, gliwicki rynek, siedzibę Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w Koszęcinie czy jezioro żywieckie.

-Pozytywny przekaz z naszego województwa dotarł dzięki festiwalowi do kilku milionów widzów w całej Europie – przekonują służby prasowe marszałka.

Finał Eurowizji Junior / fot. Slaskie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
14 − 8 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.