Zbiórka podpisów na katowickim Rynku / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Prawie 70 osób chce do rady dzielnicy w Śródmieściu Katowic – m.in. emeryci, lokalni działacze partyjni, dziennikarze. Jest też była kandydatka na prezydenta Katowic Ilona Kanclerz oraz jeden z bardziej wyrazistych mieszkańców, któremu stanowczo nie po drodze z władzami miasta.

O utworzeniu Rady Jednostki Pomocniczej w Śródmieściu mówiło się od dłuższego czasu, podpisy w tym temacie zbierał w 2017 roku radny Forum Samorządowego Adam Skowron, zbierała też m.in. Ilona Kanclerz, później kandydatka na prezydenta Katowic.

Reklama

Ostatecznie ze zbiórek nic nie wyszło, ponieważ skorzystano z możliwości jakie dają przepisy i projekt uchwały w tej sprawie zgłosiło trzech ówczesnych katowickich radnych – Marek Nowara (RAŚ), Aleksander Uszok (RAŚ) i Jacek Piwowarczuk (klub PiS). Ostatecznie, żeby ułatwić proceduralnie przeprowadzenie powołania rady wycofali wniosek, swój następnie zgłosił prezydent miasta. Radę ostatecznie powołano.

24 dzielnice będą wybierać

24 listopada mieszkańcy Śródmieścia będą wybierać radnych dzielnicowych. W sumie zgłoszono 63 kandydatów – to ewenement w skali miasta. Wśród kandydatów są m.in. dziennikarze, emeryci, osoby identyfikujące się ze spółdzielniami mieszkaniowymi, czy partiami politycznymi.

Jest też Ilona Kanclerz, która zrezygnowała z rady dzielnicy w Brynowie (gdzie również ma mieszkanie) i startuje do rady właśnie w Śródmieściu – tu ma zarówno mieszkanie jak i prowadzi swój biznes.

Na listach można znaleźć też Marka Matyszczaka, mieszkańca Śródmieścia znanego z dość krytycznego stosunku do działań ekipy Marcina Krupy.  Jest też wieloletni dziennikarz telewizji TVS Grzegorz Żądło.

Więcej na temat samego głosowania i tego jak oddać głos znajdziecie tutaj.

Śródmieście to nie jedyna Rada Jednostki Pomocniczej, do której organizowane są wybory w niedzielę. Swoich radnych wybierać będą też Załęska Hałda – Brynów część zachodnia, Osiedle Paderewskiego – Muchowiec, Osiedle Tysiąclecia, Dąb, Wełnowiec – Józefowiec i Zarzecze

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 − 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.