Zatrzymany / fot. CBA

CBA zatrzymało m.in. Arkadiusza H. dewelopera i właściciela prywatnej telewizji w Katowicach oraz uczelni wyższej. Do tego przedsiębiorców z branży nie tylko deweloperskiej, transportu i logistyki, ale także prezesa Izby Gospodarczej Transportu Lądowego. Śledztwo dotyczy korupcji na kwotę blisko 1,9 mln zł.

– Krakowska delegatura CBA na podstawie materiałów własnych prowadzi postępowanie w sprawie podejmowania się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe, a także powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych oraz samorządowych województwa małopolskiego oraz udzielania korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje publiczne, w związku z pełnieniem tych funkcji. W tej sprawie zarzuty usłyszało już 11 podejrzanych, w tym były senator RP VIII kadencji – informuje rzecznik CBA, Temistokles Brodowski.

Chodzi o Stanisława K., który bezskutecznie próbował dostać się ponownie do Senatu. Startował w ostatnich wyborach z własnego komitetu.

W sumie zatrzymano 10 osób. W zamian za korzyści majątkowe, które przekazywano bezpośrednio lub wpłacano na rzecz wskazanych fundacji, załatwiano za pomocą byłego senatora różne sprawy w instytucjach państwowych i samorządowych.

Śledczy ustalili, że chodzi o przekazanie 1,9 mln zł.

– Zatrzymanym osobom w Prokuraturze Regionalnej w Katowicach przedstawiono zarzuty korupcyjne, w tym płatnej protekcji oraz wręczania korzyści majątkowych. Jednocześnie agenci CBA wykonali przeszukania w kilkunastu miejscach – informuje CBA.

Jak dowiedziało się InfoKatowice.pl wśród zatrzymanych jest Arkadiusz H., właściciel m.in. prywatnej telewizji w Katowicach.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 − 17 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.