Urząd Miasta Katowice / fot. AM
Reklama

Projekt budżetu Katowic na 2020 rok. Katowiccy radni otrzymali już projekt budżetu na przyszły rok, który ostatecznie przegłosuje Rada Miasta Katowice. Wydatki przerastają przychody, ale deficyt zostanie pokryty przychodami z kredytów, pożyczek i nadwyżkami z lat ubiegłych.

Prognozowane dochody miasta (bieżące i majątkowe) wyniosą 2.303 mln zł, przychody ustalono na kwotę 343 mln zł. Strona wydatkowa budżetu (z wyodrębnieniem wydatków bieżących i majątkowych) zaplanowana została w kwocie 2.600 mln zł, rozchody wyniosą 46 mln zł.

– Wydatki nieznajdujące pokrycia w dochodach tworzą deficyt budżetowy w kwocie 297 mln zł, który zostanie sfinansowany przychodami z kredytów z Europejskiego Banku Inwestycyjnego, kredytu z Banku Rozwoju Rady Europy, pożyczek z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz nadwyżkami środków z lat ubiegłych – poinformował Urząd Miasta Katowice.

W przyszłorocznym budżecie wydatki majątkowe zaplanowano w kwocie prawie 572 mln. Zdecydowanie większa część zadań wpisana jest do Wieloletnich Przedsięwzięć Inwestycyjnych – zakłada się wydatkowanie na rozwój Miasta w 2020 roku 544 mln zł,
a łącznie na przestrzeni najbliższych 5 lat tj. 2020-2024 ponad 1,6 mld zł.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
2 + 21 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.