Szpital Murcki / fot. Jose Maria Menendez Diaz
Reklama

W przyszłym roku na Murckach ruszy inwestycja za ponad 40 mln zł. To będzie najbardziej kosztowny etap modernizacji Szpitala Murcki. Chodzi o budowę pawilonu, w którym ma powstać centralna izba przyjęć.

W 2017 roku miasto Katowice zdecydowało o tym, że Szpital Murcki nie będzie włączony do Górnośląskiego Centrum Medycznego. Władze miasta ugięły się pod protestami mieszkańców. W szpital ma zostać zainwestowane w sumie około 88 mln zł – deklarowały władze Katowice w 2017 roku.

Reklama

Już kończy się etap termomodernizacji budynków szpitala. Ma potrwać do końca roku następnie szpital czeka rozbudowa.

Ponad 40 mln zł

W przyszłym roku ma ruszyć najbardziej kosztochłonna inwestycja w szpitalu, czyli budowa nowego pawilonu. To tam powstanie centralna izba przyjęć.

– Do końca lutego powinniśmy mieć projekt i gotowe pozwolenie na budowę. Wtedy ogłaszamy postępowanie na wybór wykonawcy – mówi Krzysztof Zaczek, prezes Szpitala Murcki. Firma budowlana ma zostać wybrana do końca roku, następnie ruszy inwestycja. Wszystko jednak zależy od tego czy uda się wybrać wykonawcę.

Wcześniej mówiło się, że nowy pawilon może kosztować nawet ponad 60 mln zł. Teraz te szacunki są ostrożniejsze.

– Jeszcze nie mamy pełnych szacunków, ale zakładamy, że będzie to troszkę ponad 40 mln zł – mówi prezes szpitala.

W nowym pawilonie znajdzie się oprócz centralnej izby przyjęć z niezbędną diagnostyką, chirurgia, ortopedia, blok operacyjny, oddział internistyczny. Neurologia nie zmienia miejsca swojej dotychczasowej działalności.

Modernizacja Szpitala Murcki pozwoli przede wszystkim obniżyć koszty funkcjonowania jednostki oraz rozbudować działalność szpitala w zakresie rehabilitacji, a na to jest zapotrzebowanie. Przeniesienie oddziałów do nowego pawilonu zwalnia przestrzeń, którą można wykorzystać pod nową działalność.

W sumie z obecnych 180 łóżek liczba ma się zwiększyć do około 240.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 − 15 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.