Świnka i Jarosław Makowski przed Urzędem Miasta Katowice / fot. InfoKatowice.pl

Były kandydat na prezydenta pyta Marcina Krupę o realizację ich wspólnej obietnicy z kampanii. Jarosław Makowski (KO) wystosował do prezydenta Katowic interpelację, w której dopytuje o program „Złota rączka dla seniora”, czyli fachowca, z którego usług mieli korzystać nieodpłatnie katowiccy seniorzy.

W trakcie kampanii wyborczej Jarosław Makowski proponował wprowadzenie takiego rozwiązania, to samo zrobił następnie Marcin Krupa, który ostatecznie wygrał starania o reelekcję. Po roku od kampanii program pozostaje ciągle w sferze kampanijnych obietnic.

– Mija już rok od wyborów samorządowych. W kampanii wyborczej deklarował Pan, że wprowadzi program „Złota rączka dla seniora”, który i ja w swojej kampanii proponowałem. W pana projekcie polega on na tym, że – cytat z programu – miasto zatrudni fachowca, „który za darmo 3 razy do roku będzie dostępny dla każdego seniora” w naszym mieście – napisał w interpelacji Jarosław Makowski.

Reklama

Szef klubu KO w Radzie Miasta Katowice dopytywał o stan realizacji programu, to kiedy ruszy oraz czy był konsultowany z katowickimi seniorami.

Odpowiedzi miasta w tym temacie jeszcze nie ma.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
1 + 11 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.