Spotkanie komendanta z taksówkarzem / fot. Policja

Taksówkarz zamiast do banku zawiózł starszą kobietę na policję. Uratował jej oszczędności, bo jak się okazało kobieta była celem oszustów na tzw. policjanta. Chciała jechać do banku żeby wypłacić pieniądze. Za postawę taksówkarzowi, który chce pozostać anonimowy podziękował Komendant Miejski Policji w Katowicach.

Zdarzenie miało miejsce w połowie października. Było dość nietypowe. Taksówkarz otrzymał zlecenie kursu od mieszkanki Katowic. Ta chciała jechać do banku.

– Gdy mieszkanka Katowic wsiadała do taksówki, cały czas rozmawiała przez telefon. Z kontekstu rozmowy taksówkarz zauważył, że kobieta może rozmawiać z oszustami, którzy podając się za przedstawicieli organów ścigania, mogą chcieć wyłudzić od niej pieniądze. Mężczyzna nie zwlekając, zamiast do banku zawiózł swoją klientkę na komisariat w centrum Katowic – informuje Maciej Bajerski z katowickiej policji.

Kobieta prawdopodobnie dzięki przytomnej reakcji taksówkarza nie utraciła znacznej sumy pieniędzy.

Z taksówkarzem spotkał się komendant insp. Paweł Barski, Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Wręczył taksówkarzowi pisemne podziękowania oraz drobne upominki z logo kampanii „Nie reagujesz- akceptujesz”.

6 KOMENTARZE

 1. Kampania nie reagujesz- akceptujesz. Panie Komendancie Pawle Barski proszę tą waszą kampanię wdrożyć wewnątrz Pana jednostki w Katowicach na ul.Lompy gdzie kryminalni leją gościa w rękawicy po głowie żeby nie było śladów a jak zarządał obdukcji to wielce chcecie przypisać mu napaść na funkcjonariusza.Raczej nie jest też na miejscu przykładać broń do głowy i nią grożąc. Tak właśnie dzieje się u Pana i raczej jest pan tego świadomy.

  • Ta sama sytuacja
   Katowice
   Policja mnie pobiła, jeden z patrolowcow dosłownie za wszystkie swoje krzywdy chyba się pastwiłnade mną wykręcajać ręce i dusząc tak aż mi oczy zaszły krwią.
   Oczywiście to ja dostałem karę za atak na funkcjonariuszy …
   W sądzie kłamali jak z nut jaki to ja agresywny i jak to sam walilem głowa w ścianę…stąd pewne ślady i szycia …
   To nie policja
   To są normalni bandyci!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 − 6 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.