Pojazd przed Spodkiem / fot. Policja

Mayday w Spodku. 25 osób zatrzymanych przed wejściem na festiwal. Policja 10 i 11 listopada miała co robić w trakcie jubileuszowej imprezy w Spodku.

To cykliczne wydarzenie i cykliczne kontrole policji. Uczestnicy od lat są wyłapywani przez mundurowych i specjalnie wyszkolone psy do poszukiwania narkotyków. Nie inaczej było w tym roku.

Reklama

– Pomimo, że uczestnicy koncertu doświadczeniem lat ubiegłych mogli spodziewać się kontroli, mundurowi i tak zatrzymali 25 osób, które miały przy sobie narkotyki. W akcji wzięli udział katowiccy policjanci z wydziału antynarkotykowego, którzy byli wspierani przez kolegów z innych wydziałów katowickiej komendy miejskiej oraz przez funkcjonariuszy z placówki Straży Granicznej w Pyrzowicach i Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Do działań użyto psy wyspecjalizowane w poszukiwaniu narkotyków. Psy wyczuwały narkotyki nawet u osób, które co prawda tego dnia nie miały ich przy sobie, ale kiedyś nosiły je w kieszeniach swoich ubrań. Zatrzymane w tym roku osoby miały przy sobie marihuanę, amfetaminę oraz tabletki extazy – informuje Agnieszka Żyłka z katowickiej policji.

W sumie policjanci przechwycili ponad 30 działek dilerskich amfetaminy, prawie 40 porcji marihuany i haszyszu oraz 70 tabletek ekstazy.

Zatrzymani trafili do aresztu.Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd.

 

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 − 13 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.