Nowy Nikiszowiec / fot. UM Katowice / Twitter

Do końca roku na Nikiszowcu lokale realizowane w ramach programu Mieszkanie Plus mają być na etapie stanu surowego. Chodzi o 513 lokali, które powstaje przy ulicy Górniczego Dorobku. Kiedy wprowadzą się pierwsi najemcy?

– Pierwsi najemcy wprowadzą się na osiedle Nowy Nikiszowiec w III kwartale 2020 roku – poinformowało Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Samo osiedle składa się z trzech kwartałów. Na pierwszym z nich zakończono już roboty murowe i dekarskie, trwają prace związane z montażem okien oraz balustrad. Na drugim rozpoczął się montaż stolarki okiennej oraz roboty dekarskie, a na trzecim zakończono roboty żelbetowe i rozpoczęto prace dekarskie.

– Katowice są kolebką programu Mieszkanie Plus – to tu w sąsiedztwie katowickiego Nikiszowca, trzy lata temu, przedstawiliśmy założenia tego ambitnego programu mieszkaniowego. Dziś stoimy już na największym osiedlu w ramach programu Mieszkanie Plus, którego budowa już trwa. W przyszłym roku wprowadzi się tu 513 rodzin – mówił minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Osiedle – zaprojektowane przez warszawską firmę 22Architekci wyglądem nawiązuje do zabytkowej zabudowy katowickiego Nikiszowca. Posiada ceglasty kolor elewacji, ale architekci zaprojektowali także niskie, czterokondygnacyjne budynki tak, by tworzyły kwartały z wewnętrznymi zielonymi dziedzińcami.

– Program „Mieszkanie Plus” to dla Katowic idealne narzędzie, by przyciągać nowych mieszkańców poprzez związanie pracowników katowickich firm z miastem, aby tutaj wydawali zarobione pieniądze, a tym samym rozwijali lokalne inicjatywy i napędzali koniunkturę– podkreślił prezydent Katowic Marcin Krupa.

Obecnie w całym kraju jest wybudowanych lub się buduje niespełna 2 tys. mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus.

Pierwszeństwo względem lokali na osiedlu będą miały rodziny wielodzietne, osoby o zbyt niskich dochodach, aby uzyskać kredyt hipoteczny a jednocześnie zbyt wysokich żeby otrzymać mieszkanie socjalne lub komunalne.

1 Komentarz

  1. “Pierwszeństwo względem lokali na osiedlu będą miały rodziny wielodzietne, osoby o zbyt niskich dochodach, aby uzyskać kredyt hipoteczny a jednocześnie zbyt wysokich żeby otrzymać mieszkanie socjalne lub komunalne.”
    Takie osoby w ogóle istnieją? W cenach jakie są proponowane w programie Mieszkanie+ taniej jest wziąć TBS lub zwykła hipotekę.
    Katowickie mieszkania z Mieszkanie+ zajmą tylko single, a cała resztę większych mieszkań przejdzie na komunalkę a raczej pójdą na rynek pierwotny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
14 − 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.