KTW / fot. mat .pras.

Firma z USA otworzy swoje siedziby w Londynie i Katowicach. Nowe miejsca pracy w sektorze nowoczesnych technologii dostępne będą w centrum miasta. PubNub – firma z sektora IT, która na co dzień funkcjonuje w San Francisco otworzy swój oddział w .KTW I, czyli biurowcu przy Spodku.

Platforma PubNub specjalizuje się w prezentacji danych w czasie rzeczywistym. Pracuje dla międzynarodowych gigantów, takich jak Adobe, Yelp, Peloton, eBay i Samsung. W swoim portfolio ma aplikacje dotyczące czatów, aukcji, gier wieloosobowych, usług finansowych, telekomunikacyjnych etc. Aplikacje obsługiwane przez firmę generują 200 bilionów połączeń na ponad 330 milionach urządzeń miesięcznie w czasie rzeczywistym.

W maju br. firma oficjalnie potwierdziła ekspansję na rynek europejski i otwarcie dwóch nowych biur – w Londynie i Katowicach. M.in. ze względu na dostępność specjalistów z branży.

Reklama

– Katowice oferują dobry klimat dla biznesu. Od lat podejmujemy starania, by tworzyć silną markę miasta, opartą na doskonałej lokalizacji, dostępie do wykwalifikowanej kadry i rozbudowanym systemie wsparcia dla przedsiębiorców. Dziś budujemy naszą pozycję także na potencjale naukowym, gospodarczym i infrastrukturalnym całej metropolii. Zainteresowanie inwestorów z branży high-tech, w tym firmy PubNub, z której przedstawicielami spotkaliśmy się podczas konferencji w Dolinie Krzemowej, bardzo nas cieszy. Każda nowa inwestycja to bowiem przyciąganie nowych miejsc pracy, talentów młodych, a w efekcie wspiera dalszy rozwój miasta – mówi Mariusz Jankowski, Naczelnik Wydziału Obsługi Inwestorów w Urzędzie Miasta Katowice.

Firma w biurowcu .KTW I zajmie biuro o powierzchni 350 mkw., znajdujące się na 8. piętrze. Oficjalne rozpoczęcie pracy operacyjnej PubNub planuje na początek 2020 r.

– PubNub to synonim innowacyjności, ultranowoczesnych technologii i pierwszoligowych rozwiązań. Jako firma TDJ, inwestująca również w obszarze Venture, tym bardziej doceniamy fakt, że do grona najemców .KTW dołączy start-up o tak imponującej ścieżce rozwoju. Ufamy, że najwyższa jakość przestrzeni, jaką oferujemy, w połączeniu z fenomenalną architekturą i lokalizacją, będą sprzyjały w codziennej pracy inżynierów – mówi Kamil Krępa, dyrektor ds. komercjalizacji w TDJ Estate.

Inżynierowie, którzy rozpoczną pracę w Katowicach, zajmą się zadaniami z obszaru oprogramowania. Rekrutacja jest w toku. Wszystkie oferty pracy można znaleźć na stronie internetowej PubNub: www.pubnub.com/company/careers

– Skupiamy się na budowaniu międzynarodowego zespołu w różnych częściach świata, umacniając tym samym naszą pozycję rynkową. Pragniemy dostarczać klientom najwyższej klasy rozwiązania ulepszające ich produkty, aplikacje, a finalnie również ich biznes. Cieszymy się, że coraz więcej firm polega na platformie PubNub, dzięki czemu możemy dalej się rozwijać – mówi Todd Greene, prezes zarządu i współzałożyciel PubNub.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 + 19 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.