Urząd Miasta Katowice / Fot. Artur Maciaszczyk / Infokatowice.pl

Radny chce żeby miasto wstrzymało nagrody dla dyrektorów. Ze względu na złą sytuację finansową miasta, a także sytuację na rynku pracy. Pieniądze na nagrody powinny – zdaniem katowickiego radnego – trafić do szeregowych urzędników, którzy zarabiają poniżej średniej krajowej.

W tej sprawie do prezydenta Katowic Marcina Krupy zwrócił się niezrzeszony radny Dawid Durał.

– Mając na uwadze trudną sytuację finansową pracowników Urzędu Miasta Katowice oraz aktualną sytuację na rynku pracy – zwracam się z propozycją, by władze Katowic zrezygnowały z przyznawania nagród i dodatków finansowych dla dyrektorów miejskich instytucji i jednostek organizacyjnych, a w zamian zwiększyły pulę na nagrody dla pracowników Urzędu Miasta Katowice i jednostek organizacyjnych miasta, których pensje brutto wynoszą mniej niż wysokość płacy średniej brutto w Polsce – podkreślił radny Dawid Durał. – Pozwoli to zniwelowanie dysproporcji i być może (choćby w niewielkim stopniu) wstrzyma odpływ kadry pracowników z Urzędu Miasta Katowice oraz zachęci nowe osoby do zatrudnienia się w UM Katowice. Jednocześnie dla szeregowych pracowników UM Katowice bulwersujące mogą być informacje o przyznawaniu nagród po kilka czy kilkanaście tysięcy PLN dla dyrektorów i naczelników (choćby znana sprawa nagrody prawie 20 000 PLN dla dyrektora miejskiego muzeum) – dodaje radny.

Reklama

Odpowiedzi na interpelację jeszcze nie ma.

Największą nagrodę w 2018 roku otrzymał dyrektor Muzeum Historii Katowic, to m.in. jego pracownicy starali się o podwyżki w ubiegłym roku, weszli nawet w spór zbiorowy. Jacek Siebel dostał ponad 19,6 tys. zł. W uzasadnieniu magistrat podał, że jest to nagroda roczna.

17 tys. zł otrzymał Piotr Zaczkowski, dyrektor Katowice Miasto Ogrodów – to też była nagroda roczna.

W sumie 16,8 tys. zł otrzymał dyrektor Zakładu Zieleni Miejskiej w Katowicach. Mieczysław Wołosz otrzymywał nagrodę w 4 częściach za Sylwestrową Moc Przebojów, realizację zadań w pierwszym  i drugim półroczu oraz za szczególne zaangażowanie w wykonywanie nałożonych obowiązków w IV kwartale 2018 roku.

15,8 tys. zł otrzymał Piotr Handwerker, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Katowicach, jego nagroda też została podzielona na 4 części, a uzasadnienie jest dokładnie takie samo jak w przypadku dyrektora Zakładu Zieleni Miejskiej.

Na wysoką nagrodę mogła też liczyć dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach. Anna Fałat otrzymała 13 tys. zł. Sporą nagrodę roczna otrzymał też dyrektor MDK „Południe” ponad 11,5 tys. zł. Dyrektor MDK „Koszutka” otrzymał ponad 10,3 tys. zł.

1 Komentarz

  1. To sie bawia w katowicach detektorzu a ludzie pracja za 3 tys brutto !!!wstyd dla miasta !!! Krupa do wywalenia !!! Wrescie dobra decyzja radnego !!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 + 29 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.