Maski, których zamierzali użyć porywacze / fot. Policja

Sąd w Katowicach zdecydował. Tymczasowy areszt dla trzech mężczyzn, po tym jak próbowali porwać mieszkańca małopolski – byli przygotowani – mieli m.in. paralizatory i pistolety. Chcieli wymusić okup. Jak się okazało dwóch z trzech zatrzymanych mężczyzn było dobrze znanych wymiarowi sprawiedliwości. Wszyscy trafili na trzy miesiące do aresztu.

O tym, że może dojść do porwania dowiedzieli się policjanci z Katowickiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego policji. Sprawcy byli dobrze przygotowani – wynajęli dom, zdobyli broń palną, maski, paralizatory i sprzęt elektroniczny. Obserwowali też swoją ofiarę.

– Z zebranych informacji wynikało, że wśród podejrzanych o przygotowywanie do uprowadzenia miał być Tomasz B. ps. „Kadafi”, poszukiwany listem gończym do odbycia kary 15 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został skazany za kierowanie największą na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym. Członkowie tej grupy zajmowali się wprowadzaniem do obrotu narkotyków, stręczycielstwem i rozbojami – informuje policja.

Pomóc mu miał Dariusz L. Tego poszukiwano w związku z wyrokiem 14 lat pozbawienia wolności za udział w grupie przestępczej. Autorem pomysłu porwania, a także osobą finansującą całe przedsięwzięcie był Artur G.

Policjanci ustalili gdzie przebywają sprawcy i przy pomocy antyterrorystów ich zatrzymano.

– Podczas akcji na terenie województwa małopolskiego w ręce policjantów wpadł Tomasz B. ps. „Kadafi” i Dariusz L. W trakcie przeszukania ich miejsc przebywania funkcjonariusze zabezpieczyli kominiarki, maski, rękawiczki, paralizatory, sprzęt elektroniczny, lornetkę, opaski zaciskowe, a także broń palną, noże i siekierę. Kolejne uderzenie przeprowadzono w woj. podkarpackim, gdzie zatrzymano trzeciego podejrzanego, tj.: Artura G. Z zebranego materiału wynika, że to właśnie on może być pomysłodawcą planowanego uprowadzenia – podsumowuje policja.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach, gdzie usłyszeli zarzuty m.in. działania w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu uprowadzenie osoby. Decyzją Sądu Rejonowego w Katowicach wszyscy podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy.

Sprawa ma charakter rozwojowy i funkcjonariusze nie wykluczają dalszych zatrzymań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
14 − 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.