Od lewej Marcin Krupa prezydent Katowic, Witold Bańka minister sportu i marszałek Jakub Chełstowski / fot. Slaskie.pl

Światowa Konferencja Antydopingowa rusza we wtorek (5 listopada) w Katowicach. Przez kilka dni region będzie miejscem dyskusji na temat dopingu w światowym sporcie. Oficjalnie stery WADA (Światowej Agencji Antydopingowej) przejmie minister sportu i turystyki Witold Bańka.

Na konferencję akredytowało się 1,7 tys. delegatów z całego świata.

– Cały sportowy świat przybywa do Katowic, to największa w historii konferencja antydopingowa. Będziemy dyskutować o najistotniejszych wyzwaniach, tu zapadną decyzje dotyczące nowego kodeksu antydopingowego i nowych standardów w zakresie edukacji i informacji. Wspólnie promujemy Polskę i województwo śląskie i pokazujemy, że potrafimy organizować takie wydarzenia. Te kilka dni to nie tylko dyskusja o sporcie, ale także szansa na promocję historii, tradycji i kultury województwa śląskiego – podkreślał minister sportu i turystyki Witold Bańka.

Reklama

Piąta Światowa Konferencja WADA dotycząca dopingu w sporcie odbędzie się w dniach 5-7 listopada br., w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Uczestnikami spotkania będą przedstawiciele ruchu sportowego, rządów oraz krajowych i regionalnych organizacji antydopingowych z całego świata. Celem konferencji jest szeroka dyskusja i debata dotycząca globalnego programu antydopingowego, jego praktyk i procesów. Wśród najważniejszych decyzji, które zapadną w jej trakcie będzie zatwierdzenie Światowego Kodeksu Antydopingowego 2021.

– Cieszę się, że możemy być partnerem Światowej Konferencji Antydopingowej w Katowicach. Województwo Śląskie to nie tylko Stadion Śląski i duże imprezy sportowe, które się na nim odbywają, ale także rozwijający się przemysł spotkań i wydarzenia, które ściągają do nas tysiące osób. Śląskie ma potencjał by odgrywać coraz większą rolę w organizacji podobnych przedsięwzięć, dzięki temu pokazujemy i promujemy region i miejsca, które cieszą się coraz większą popularnością – mówił marszałek Jakub Chełstowski.

W trakcie kongresu zastaną zatwierdzone nowe władze Światowej Agencji Antydopingowej (WADA). Prezydentem WADA zostanie Witold Bańka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 − 10 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.