GieKSa przegrała z GKS-em Jastrzębie 2:3 i tym samym nie tylko straciła kolejne ligowe punkty, ale także odpadła z rozgrywek Pucharu Wyszechradzkiego.

Przez większość część spotkania obie drużyny toczyły szybki, wyrównany pojedynek, z dużą ilością sytuacji podbramkowych. Katowiczanie, podobnie jak w większości poprzednich meczów tego sezonu, długo razili jednak nieskutecznością. Goście za to już w pierwszej tercji wyszli na prowadzenie po trafieniu Sawickiego, który po trzech latach gry w Katowicach, tuż przed sezonem przeszedł do Jastrzębia. W trzeciej tercji przyjezdni dołożyli kolejne dwa gole i po 48 minutach było już 0:3.

W 51 min. w okresie gry w przewadze GieKSa w końcu pokonała Raszkę, a strzelcem bramki został Makkonen. Ten gol dodał skrzydeł podopiecznym trenera Risto Dufvy, którzy w ostatnich 9 minutach praktycznie nie schodzili z tercji obronnej przeciwnika. W 59 min. Lahde zdobył kontaktowego gola, ale na wyrównanie zabrakło już czasu i ostatecznie GieKSa przegrała z GKS-em Jastrzębie 2:3, nie tylko tracą punkty w lidze, ale równocześnie odpadając w półfinale Pucharu Wyszechradzkiego.

GKS Katowice – JKH GKS Jastrzębie 2:3 (0:1, 0:0, 2:2)

Bramki: Makkonen, Lahde – Sawicki, Iossafov, Kasperlik

GKS Katowice: Rahm (Kieler) – Salmi, Devecka, Da Costa, Michalski, Kolusz – Franssila, Wajda, Lahde, Makkonen, Rajamaki – Krawczyk, Jaśkiewicz, Turtiainen, Uski, Cimzar – Tomasik, Mularczyk, Krężołek, Starzyński, Paszek.

JKH GKS Jastrzębie: Raszka (Marek) – Michałowski, Górny, Urbanowicz, Jarosz, Sawicki – Jabornik, Kostek, Iossafov, Rohtla, Kasperlik – Jass, Radzieńciak, Wałęga, Paś, Sołtys – Matusik, Gimiński, Nalewajka Ł., Kulas, Nalewajka R.