Prezydent Katowic odbiera tytuł "Rowerowej stolicy Polski" / fot. UM Katowice
Reklama

Katowice z rekordem kilometrów na rowerach. W sumie katowiccy rowerzyści przejechali 1 327 106 km w ramach ogólnopolskiej akcji „Rower Pomaga”. Akcję organizowała Fundacja Ekologiczna Arka. Miasto otrzymało tytuł „rowerowej stolicy Polski”, a podopieczni katowickiego domu dziecka oraz Domu Aniołów Stróżów rowery.

Kilometry przejechane w ramach akcji, zmieniają się w rowery.

Reklama

– Tegoroczna akcja już okazała się dużym sukcesem. Przejechaliśmy ponad 62 miliony kilometrów na rowerach, a do końca tego roku rozdamy dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych ponad 60 rowerów. W akcji wzięło udział ponad 50 tysięcy uczestników – podsumowuje Wojciech Owczarz, prezes Arki, pomysłodawca akcji.

Koniec miejskiego roweru

Tegoroczny sezon rowerowy potrwa jeszcze kilka dni. System będzie działał do 1 listopada. W tym roku katowiczanie korzystali z 75 stacji i 640 rowerów. Docelowo system zostanie rozbudowany do 150 stacji.

Nowe stacje zrealizowane zostaną m.in. z budżetu obywatelskiego – 5 nowych stacji wypożyczalni rowerów, które zostaną ulokowane w czterech dzielnicach Katowic: Śródmieście (1), Osiedle Paderewskiego-Muchowiec (1), Dąb (2), Bogucice (1).

– O tym, że pomysł wprowadzenia rowerów miejskich do Katowic był strzałem w dziesiątkę świadczą tysiące osób, które z rowerów korzystają. Tylko w tym roku w systemie zarejestrowało się dodatkowo ponad 21 tysięcy, a rowery wypożyczono już ponad 250 tysięcy razy, a przecież jeszcze kilka dni mamy na jazdę – mówi prezydent Marcin Krupa.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 + 10 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.