Arkadiusz Jędrych / foto: GKS Katowice

Grająca przez ponad dwie trzecie meczu w dziesiątkę GieKSa wygrała z Pogonią Siedlce po bramce Arkadiusza Jędrycha w 86 min. spotkania.

Od początku spotkania GieKSa ruszyła do ataku i już w 7 min. mogła prowadzić, ale mocny strzał Błąda odbił się od jednego z obrońców i przeleciał nad bramką. W kolejnych minutach dwa razy dobrze w polu karnym znalazł się Rogalski, ale w obu przypadkach fatalnie przestrzelił. W 18 min. katowiczanie w końcu objęli prowadzenie. Tym razem Rogalski, który otrzymał precyzyjne podanie od Błąda, dostawił jedynie głowę i pokonał Misztala. Kolejne minuty to dalsze ataki GKS-u. Wydawało się, że jest tylko kwestią czasu, kiedy podopieczni trenera Rafała Góraka powyższą prowadzenie, w 28 min. jedną z nielicznych akcji przeprowadzili jednak goście. W kontrowersyjnej sytuacji sędzia nie tylko podyktował rzut karny, którego na gola zamienił Mójta, ale także pokazał czerwoną kartkę Habuście. Od tego czasu, choć GieKSa nadal atakowała, nie była już tak groźna w polu karnym rywala. Ograniczający się do kontrataków siedlczanie także nie byli w stanie zagrozić bramce bronionej przez Mrozka i na przerwę obie ekipy wchodziły przy remisie 1:1.

Druga połowa rozpoczęła się od dynamicznego rajdu Kozłowskiego, który wbiegł w pole karne, minął obrońców GieKSy i kiedy miał już przed sobą tylko Mrozka fatalnie spudłował. W kolejnych minutach Pogoń nadal atakowała i stwarzała zagrożenie przed katowicką bramką. Grający w osłabieniu Trójkolorowi głównie się bronili, ale widać było, że szukają okazji do szybkiego kontrataku i przechylenia losów pojedynku na swoją korzyść. Przez czterdzieści minut niewiele z akcji gospodarzy wynikało, aż w końcu w 86 min., po rewelacyjnie wykonanym rzucie wolnym przez Kiebzaka, do futbolówki doskoczył Jędrych, który zdobył swoją piątą bramkę w tym sezonie i wprowadził w euforię katowicką publiczność.

W końcówce i po meczu fani GieKSy kilka razy zaśpiewali “Charakter jest,ambicja jest i jeden cel, wygrać dziś ten mecz”. Nic dodać, nic ująć.

GKS Katowice – Pogoń Szczecin 2:1 (1:1)

Bramki: Rogalski, Jędrych – Mójta

GKS Katowice: Mrozek – Michalski, Dejmek, Jędrych, Rogala – Kiebzak (90+1 Tabiś), Habusta Stefanowicz, Błąd (67. Grychtolik), Woźniak (80. Urynowicz) – Rogalski (69. Wroński).

Pogoń Siedlce: Misztal – Mójta, Margol, Wiktoruk, Romanowicz (80. Skibicki), Firlej (80. Walków), Mosiejko, Wełna, Kozłowski, Brodziński, Falon.