GieKSa pewnie pokonała Kadrę PZHL 8:0. W trzeciej tercji w katowickiej bramce zadebiutował Marcin Wyśnik, który nie dał się zaskoczyć rywalom i zachował czyste konto.

Od początku spotkania przewaga na lodzie należała do katowiczan i było tylko kwestią czasu, kiedy padnie pierwsza bramka. Prowadzenie dla podopiecznych Risto Dufvy zdobył w 13 min. Teddy da Costa. Kolejne trafienie w tej części dołożył Tadej Cimzar, a w drugiej i trzeciej odsłonie katowiczanie pokonali Lipińskiego jeszcze sześć razy.

Przeciwnicy praktycznie ani razu nie stworzyli większego zagrożenia pod branką GKS-u. W ciągu 60 minut oddali zaledwie 11 strzałów, żaden z nich nie znalazł drogi do siatki. Wydarzeniem spotkania był bez wątpienia debiut w bramce GieKSy młodego bramkarza Marcina Wyśnika, który zagrał ostatnie 20 minut i pewnie obronił wszystkie trzy strzały, które zmierzały w jego stronę.

GKS Katowice – Kadra PZHL 8:0 (2:0, 2:0, 4:0)

Bramki: Teddy da Costa (2), Cimza (2), Franssila, Kolusz, Cakajik, Makkonen

GKS Katowice: Kieler (od 40:01 Wyśnik) – Cakajik, Devecka, Da Costa, Pasiut, Kolusz – Franssila, Wajda, Lahde, Makkonen, Turtiainen – Salmi, Jaśkiewicz, Michalski, Uski, Cimzar – Tomasik, Krawczyk, Krężołek, Starzyński, Paszek.

Kadra PZHL U-23: Lipiński (Kotuła) – Domogała, Opiłka, Płachetka, Wróblewski, Krzyżek – Kot, Luszniak, Gruźla, Bochnak, Ubowski – Gosztyła, Kasperek, Kasprzyk, Mularczyk, Chabior – Dziurdzia, Augustyniak, Bezwiński, Zając