Reklama

Były prezes Parku Śląskiego zatrzymany za łapówki. Grozi mu 8 lat więzienia

AM

Krzysztof O. zatrzymany / fot. Policja
Reklama

Były prezes Parku Śląskiego zatrzymany za łapówki. Grozi mu 8 lat więzienia w związku z przyjęciem 100 tys. zł korzyści majątkowej. Wcześniej policja zatrzymała jednego z menadżerów zatrudnionych w Parku Śląskim.

Krzysztof O. spędził w Parku Śląskim nieco ponad miesiąc, został odwołany po kontrowersyjnym przetargu na zakup samochodu oraz zatrzymaniu pracownika Parku Śląskiego. Tego przyłapano na przyjmowaniu korzyści majątkowej w kwocie 100 tys. zł.

– Mężczyźnie zarzucono wówczas powoływanie się na wpływy w zarządzie spółki w celu zawarcia korzystnej umowy dla jednego z przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na terenie Parku Śląskiego – informuje Aleksandra Nowara ze Śląskiej Policji.  – Gromadzony następnie sukcesywnie materiał dowodowy doprowadził do zatrzymania w dniu 17 października 2019 r. ówczesnego prezesa WPKiW S.A., któremu przedstawiono zarzut przyjęcia korzyści majątkowej w kwocie 100 tys. złotych – dodaje

Podobny zarzut przedstawiono ostatecznie również zatrzymanemu w maju 2019 r. managerowi. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyźni działali wspólnie i w porozumieniu.

Reklama

Krzysztof O. decyzją sądu został aresztowany na okres 2 miesięcy.

Reklama

Brak komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
17 − 13 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

css.php
Ładowanie