Policja w centrum Katowice / fot. Erdem Yildiz

Policjanci uratowali młodą kobietę. W ostatniej chwili weszli do mieszkania w Katowicach. Zastali 27-latkę z pętlą na szyi, chciała popełnić samobójstwo. 

Katowicka policja poinformowała o zdarzeniu, które miało miejsce w jednej z północnych dzielnic miasta. Mundurowi ze względu na delikatny charakter sprawy nie chcą podawać nawet, o którą dzielnicę chodzi.

Reklama

Do dyżurnego w Katowicach zadzwonił ojciec 27-latka, który poinformował o SMS-ie otrzymanym od córki. Wynikało z niego, że chce popełnić samobójstwo. Nie był w stanie też nawiązać z nią kontaktu. Kobieta wynajmowała mieszkanie na terenie Katowic.

Na miejsce udali się policjanci z oddziału prewencji.

– Stróże prawa na miejscu zastali zamknięte masywne, antywłamaniowe drzwi do mieszkania. Mundurowi szybko ustalili właściciela mieszkania, który przyjechał na miejsce interwencji. Po otwarciu drzwi, w jednym z pokoi policjanci znaleźli desperatkę z pętlą na szyi – poinformował Maciej Bajerski z katowickiej policji.

Jak informuje katowicka policja, roztrzęsiona kobieta trafiła pod opiekę załogi pogotowia, która zabrała ją do szpitala.


Jeżeli masz myśli samobójcze lub potrzebujesz pomocy i wsparcia zadzwoń pod numer (32) 256 92 78. Telefon jest czynny codziennie w godzinach od 15.00 do 7.00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 − 22 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.