Miasto szykuje się do rozbudowy KISMiA – czyli Katowickiego Inteligentnego Systemu Monitoringu i Analizy. Zanim to się jednak stanie, miasto szykuje się do rozbudowy systemu,. To będzie kosztować około 1,6 mln zł netto. Po zakończonych pracach do systemu może być włączonych dodatkowo 128 kamer.

Katowicki Inteligentny System Monitoringu i Analizy (KISMIA) obejmuje aktualnie 274 kamery. W Katowicach system pojawił się w 2016 roku – kosztował wtedy ponad 13 mln zł i obejmował niespełna 200 kamer.

Urząd Miasta Katowice właśnie szuka wykonawcy rozbudowy systemu miejskiego monitoringu – chodzi o zwiększenie jego możliwości, tak aby był w stanie włączyć do swojego działania dodatkowych 128 kamer. To oznacza potrzebę zakupu m.in. oprogramowania, czy budowę niezbędnej infrastruktury serwerowej i sieciowej.

– Celem tego zadania jest tylko przygotowanie kompleksowego środowiska do implementacji niezbędnego oprogramowania do systemu zapisu i analizy obrazu o dodatkowe 128 kamer oraz niezbędne powyżej wymienione licencje oraz wsparcie dla obecnego systemu KISMiA – czytamy w dokumentacji przygotowanej przez urzędników.

W postępowaniu liczy się przede wszystkim cena (60%), reszta skupia się na doświadczeniach w zakresie infrastruktury serwerowej i pamięci masowej.

Na oferty miasto czeka do 21 listopada.

Mapa kamer na terenie miasta Katowice / fot. UM Katowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
13 + 13 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.