Foto: Pies / Dawid Ślusarczyk / Infokatowice.pl

Miasto nie zrobi wybiegu dla psów na osiedlu Tysiąclecia. Wiceprezydent odsyła mieszkańców do Budżetu Obywatelskiego. To tam właśnie katowiczanie mają szukać szansy na zrealizowanie inwestycji.

W sprawie wybiegu dla psów zwrócił się do prezydenta Katowic radny Łukasz Borkowski z Koalicji Obywatelskiej.

Reklama

– Właściciele psów na osiedlu Tysiąclecia w Katowicach skarżą się na brak przestrzeni wyposażonej w atrakcje służące czworonogom do zabawy. Zabezpieczona przestrzeń stworzy możliwość zwierzętom swobodnego poruszania się, właściciele nie będą obawiać się ucieczki zwierzęcia, a pozostali mieszkańcy i dzieci na osiedlu nie będą czuć się zagrożeni ze strony swobodnie biegających czworonogów – podkreślał Łukasz Borkowski z Koalicji Obywatelskiej.

Radny nawet wstępnie wskazał teren, gdzie taki wybieg mógłby powstać – chodzi o przestrzeń między blokami przy ulicy Chrobrego 25 i 17 oraz znajdującą się tam szkołą. To był jednak tylko przykład, bo oczywiście miasto ma swobodę decyzji w zakresie ewentualnej lokalizacji inwestycji.

Rajca poprosił o interwencję prezydenta w tej sprawie w KZGM i Zakładzie Zieleni Miejskiej.

Zakład Zieleni Miejskiej wstępnie wycenił wykonanie takiego wybiegu dla psów na kwotę około 100 tys. zł. Jak odpowiedział wiceprezydent Katowic, Bogumił Sobula, nie ma pieniędzy na taką inwestycję.

– Z uwagi na ograniczone środki finansowe wyżej wymienione zadanie nie może zostać zrealizowane ze środków miejskich jednostek organizacyjnych – poinformował Bogumił Sobula i odesłał zainteresowanych wybiegiem mieszkańców do Budżetu Obywatelskiego.

Tam muszą przejść oczywiście procedurę BO, czyli zgłoszenia wniosku, weryfikacji przez miasto, a później głosowania.

2 KOMENTARZE

  1. Zawsze tak jest jak ludzie chcą mieć miejsce żeby wyjsc z psem to już o to trudno. My na mojm osiedlu staraliśmy się od miasta o zakup dystrybutora na psie odchody- w końcu spółdzielnia nam pomogła i mamy na osiedlu Psia Stacje Dora z bio woreczkami Pucek. Rozwiązało to problem kup, ale nie zmienia to faktu ze miasto nie pomogło tak jak w tym przypadku!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
15 + 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.