Przejazd kolejowy zostanie wyłączony z ruchu w Katowicach. To oznacza, zmiany dla autobusów w mieście. Jak poinformował Zarząd Transportu Metropolitalnego, od 21 października do około 4 listopada zostanie – awaryjnie – wyłączony z ruchu przejazd kolejowy w ciągu ulicy Słonecznikowej w Katowicach.

Z tym wiążą się zmiany w komunikacji miejskiej i wprowadzenie objazdów.

  • Autobusy linii 937 w kierunku Brynowa, po obsłudze przystanku Zarzecze Azalii skierowane zostaną ulicami: Tunelową (przejazd pod wiaduktem), Jaskrów, Bukszpanową do włączenia się na rozkładową trasę na przystanku Piotrowice Bukszpanowa Kaplica. W kierunku Zarzecza, po obsłudze przystanku Piotrowice Bukszpanowa Kaplica autobusy skierowane zostaną ulicami: Bukszpanową, Jaskrów, Tunelową (przejazd pod wiaduktem) do włączenia się na rozkładową trasę,
  • Autobusy linii 973 w kierunku Brynowa, po obsłudze przystanku Zarzecze Azalii skierowane zostaną ulicami: Tunelową (przejazd pod wiaduktem), następnie dokonają przejazdu kieszeniowego ulicami: Tunelową, Jaskrów, Bukszpanową, Tunelową w celu obsługi przystanku Piotrowice Bukszpanowa Kaplica i włączą się na swoją rozkładową trasę przejazdu. W kierunku Zarzecza, autobusy po obsłudze przystanku Piotrowice Miłe Zacisze dokonają przejazdu kieszeniowego ulicami: Tunelową, Bukszpanową, Jaskrów, Tunelową (przejazd pod wiaduktem) do włączenia się na swoją rozkładową trasę przejazdu.

Wprowadzona zostanie tymczasowa lokalizacja następujących przystanków autobusowych:

Reklama
  • Podlesie Tarninowa – przy ul. Słonecznikowej, przed przejazdem kolejowym i skrętem w ul. Tunelową w kierunku Piotrowic i Brynowa oraz w rejonie posesji nr 76 w kierunku Zarzecza i Podlesia,
  • Piotrowice Bukszpanowa Kaplica -przy ul. Bukszpanowej (ok. 20 metrów za wyjazdem z ul. Jaskrów) w kierunku Piotrowic i Brynowa oraz zaraz po skręcie z ul. Bukszpanowej w ul. Jasków w kierunku Zarzecza i Podlesia.

Na czas obowiązywania tymczasowej organizacji ruchu, wyłączony z obsługi zostanie przystanek autobusowy Podlesie Kaczeńców. Najbliższe przystanki umożliwiające korzystanie z autobusów linii 937 i 973 to Podlesie Tarninowa oraz Piotrowice Bukszpanowa Kaplica (w tymczasowych lokalizacjach).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 + 23 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.