Prezydent Tychów zawstydził innych samorządowców. Miasto kupiło mu Jeepa, ale podobno to nie ma nic wspólnego z jakością dróg w Tychach. Te – zdaniem przynajmniej części kierowców – nie  są najlepsze, ale samochód z napędem 4×4 na pewno sobie poradzi. Ile kosztował nowy pojazd, którym porusza się Andrzej Dziuba?

Samorządy lubią Skody, bo większość miejskich VIP-ów porusza się właśnie tego typu pojazdami. Przykładowo prezydent Katowic Skodą SuperB – i jak sam deklaruje “hulajnogą elektryczna”.

Oczywiście tylne przyciemniane szyby w pojeździe samorządowca to tzw: „must have”, bo wygląda na to, że wybrańcy ludu muszą się odseparować od suwerena, który koniec końców zrzuca się na owe pojazdy. W Tychach oczywiście przyciemniane szyby również muszą być, ale Skody tutaj nie uświadczysz. Prezydent Tychów od początku października jeździ, a raczej jest wożony przez kierowcę Jeepem Compassem.

Służbowy Jeep prezydenta Tychów / fot. InfoKatowice.pl

Pojazd kosztował 137 tys. zł i ma zastąpić Fiata Freemonta, którym kilka lat poruszał się Andrzej Dziuba.

–  Samochód Jeep został wybrany w wyniku zapytania ofertowego, w którym określone były parametry, jakie powinien posiadać samochód służbowy – poinformowała nas Ewa Grudniok, rzecznik tyskiego magistratu. – Do tej pory prezydent i pracownicy urzędu miasta korzystają z Fiata Freemont, który jest samochodem tej samej klasy, co Jeep. Zapewniam, zakup ten nie ma nic wspólnego ze stanem dróg w mieście, tylko ze sprzedażą wspomnianego już Fiata Freemont – dodała.

Nowy pojazd służbowy Andrzeja Dziuby ma 2 litrowy silnik, 170 KM, napęd 4×4, automatyczną skrzynię biegów, dwustrefową klimatyzację, system start/stop, tempomat etc.

3 KOMENTARZE

  1. Renata- jaka arogancja władzy? W tym wypadku nie rozumiem Twojego komentarza. Przecież samochód za 130tys. PLN w przypadku prezydenta Miasta to nie żadna fanaberia. Schludny, elegancki wóz. Uważasz, że ma jeździć najtańszą Fabią za 50tys z kołpakami i najlepiej w białym kolorze, bo taniej? 😀

  2. Wozi się szlachta, jak się jest na państwowym wikcie to trzeba mieć umiar, prywatnie to nie sobie kupuje maibacha, nic mi do tego. Ale nie życzę sobie żeby z moich podatków utrzymywać takie drogie auto. I jeszcze ten kierowca, Bizancjum kuź..a. W głowach się poprzewracało z dobrobytu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
10 + 2 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.