W poniedziałek i wtorek w Teatrze Śląskim będzie można zobaczyć jedyny w naszym regionie pokaz “Poskromienia” w reżyserii Moniki Pęcikiewicz. Co ciekawe, reżyserka zaprosiła do tej pracy dwójkę aktorów związanych z Teatrem Ślaskim – gra tam Kaśka Dudek i Mateusz Znaniecki. W głównej roli w podczas pokazu w Katowicach wystąpi Agnieszka Glińska.

Spektakl „Poskromienie” jest inspirowaną dramatem Szekspira intymną opowieścią o różnorodnych poskromieniach i kulturowych opresjach, którym poddaje się człowiek. Na scenie oglądać można m.in. aktorów Teatru Śląskiego: Kaśkę Dudek i Mateusza Znanieckiego oraz wrocławskich artystów: Annę Ilczuk, Martę Ziębę, Michała Opalińskiego, Adama Szczyszczaja, Andrzeja Wilka oraz Wojciecha Ziemiańskiego. Na scenie ponadto Agnieszka Glińska podczas pokazów Katowicach.

Reklama

Najnowszy spektakl Moniki Pęcikiewicz to odpowiedź na doświadczenie kryzysów wynikających z różnorodnych poskromień wymuszanych na nas przez kulturę i społeczeństwo. Przedstawienie o kondycji indywidualnej i zbiorowej tego artystycznego kolektywu. Ale także o każdym z nas. O naszym tu i teraz.

Prapremiera przedstawienia odbyła się w maju br. w Centrum Sztuk Performatywnych „Piekarnia” we Wrocławiu. Spektakl powstał we współpracy Teatru Polskiego w Podziemiu, Instytutu im. Jerzego Grotowskiego, Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego w Katowicach oraz Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu.

Dla czytelników InfoKatowice.pl mamy po jednej podwójnej wejściówce w cenie 1 PLN na przedstawienie w poniedziałek 21 października (g. 19.00) i wtorek 22 października (g. 19.00). Konkurs skierowany jest do osób, które polubiły profil InfoKatowice.pl na portalu Facebook i w komentarzu do posta do godziny 21.00 napiszą, dlaczego chcą się wybrać na spektakl w Teatrze Śląskim i w który dzień.

Zwycięzców ogłosimy dzisiaj późnym wieczorem na naszym fanpage’u.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
4 + 22 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.