Urząd Miasta Katowice / fot. InfoKatowice.pl

Miasto szuka nazw dla trzech basenów, a mieszkańcy sobie kpią i to mocno. Wśród propozycji znalazły się m.in. „Opóźniony 1”, „Opóźniony 2” i „Niedokończony”, a nawet „basen na Lagacicach”.

Katowice idą tą samą drogą co Tychy, gdy miasto szukało nazwy dla parku wodnego. Ostatecznie po propozycjach mieszkańców zwyciężyła nazwa „Wodny Park Tychy” i pół polski śmiało się z tego wyboru. Katowice szukając nazwy dla basenów, mają co najmniej ciekawy start.

– W oczekiwaniu na otwarcie obiektów zapraszamy kreatywnych katowiczan do zmierzenia się z zadaniem nadania nazwy miejskim pływalniom – napisało miasto na swoim Facebooku i na razie mieszkańcy wykazali się sporą dozą kreatywności.

Jedna z propozycji to „Szpyrka 1” „Szpyrka2” na cześć radnego, który objął funkcję dyrektora od basenów w Katowickich Wodociągach.  „A ten w Parku Zadole, przyszłości basen znaczy, proponuję nazwać “Erbudzik 2025” – zaproponował mieszkaniec.

Inny katowiczanin zaproponował nazwę: „ Bezpartyjny Marcin”, wtórowała mu mieszkanka z nazwą: „ZanaszhajsbalujKrupa”. Wśród propozycji pojawiła się też „AquaKacz”.

Jednak propozycje z Facebooka nie wchodzą do konkursu. Na konkursowe nazwy urzędnicy czekają do 25 października pod adresem mailowym konsultacje@katowice.eu. Swoje propozycje można przekazać również bezpośrednio w Wydziale Komunikacji Społecznej, Rynek 13 p. 204a (II piętro) w godzinach pracy urzędu.

– Najlepsze pomysły nagrodzimy miejskimi gadżetami – zachęcają urzędnicy.

4 KOMENTARZE

  1. Może urząd zajmie się wreszcie realizacją swoich zadań, zamiast głupotami? Na wyliczenie, ile mam zapłacić za przekształcenie gruntu czekam kilka miesięcy, a na stronie urzędu napisano, że termin wynosi 14 dni! Księgi wieczyste juz wpisały w hipotece roszczenie urzędu, a urzędniczki tłumaczą, że owszem, to termin ustawowy, ale się “nie wyrabiają”, dzięki czemu czeka mnie podwójne chodzenie do ksiąg wieczystych, żeby po wpłacie wpis zniknął. To jest żenada, a nie urzad…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 − 30 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.