7 osób zatrzymanych po meczu w Katowicach poinformowała policja. Doszło do starć z policją, wylegitymowano około 200 osób. To efekty sobotniego meczu pomiędzy GKS Katowice a Elaną Toruń.

Przed spotkaniem kibice Elany Toruń i Ruchu Chorzów połączyli siły i przeszli ulicami w stronę stadionu przy ulicy Bukowej w Katowicach. Przejście było nadzorowane przez policjantów z Chorzowa. Policjanci musieli użyć pałek i gazu, kilku pseudokibiców ukarano mandatami.

– Niestety po sportowej potyczce również było niespokojnie. Grupa pseudokibiców próbowała doprowadzić do konfrontacji i sforsowała bramę na sektorze C, katowickiego stadionu. Ze względów bezpieczeństwa, na wniosek organizatora imprezy, policja podjęła działania. Zgodnie z obowiązującymi przepisami o bezpieczeństwie imprez masowych za bezpieczeństwo w trakcie takiej imprezy, odpowiada organizator. Dopiero gdy działanie służb porządkowych jest nieskuteczne, organizator występuje do Policji o udzielenie pomocy. Policjanci użyli środków przymusu bezpośredniego, na obiekt wprowadzone zostały również konie służbowe – informuje Agnieszka Żyłka z katowickiej policji. – W rezultacie tych działań zatrzymano 7 osób, byli to najbardziej agresywni chuligani stadionowi. Sześciu z nich osadzono w policyjnym areszcie. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty m.in.: naruszenia nietykalności funkcjonariuszy, znieważenia funkcjonariuszy, udziału w zbiegowisku, a także zarzuty z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych – dodaje.

Reklama

Zatrzymanym grozi 5 lat więzienia i stadionowe zakazy. Sprawa jest rozwojowa, trwa analiza zapisu z monitoringu, nie jest wykluczone, że dojdzie do kolejnych zatrzymań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 − 16 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.