Poszukiwany mężczyzna / fot. Policja

Kamery nagrały mężczyznę, który miał okraść mieszkańca Katowic na ponad 10 tys. zł. Wykorzystał naiwność seniora, który myślał, że pomaga swojej córce. Ewentualnym świadkom policja gwarantuje anonimowość.

Do kradzieży pieniędzy metodą na tzw. „policjanta” doszło pod koniec września w Katowicach na al. Korfantego. Do 82-latka z płaczem zadzwoniła kobieta, która przekazała telefon nieznanemu mężczyźnie. Ten natomiast podał się za policjanta i powiedział starszemu mężczyźnie, że jego córka brała udział w wypadku. Miała potrącić kobietę i teraz potrzebuje pieniędzy na zadośćuczynienie.

Reklama

– Starszy pan pojechał do banku i wypłacił swoje oszczędności, a gotówkę przekazał oszustowi. Wizerunek podejrzewanego mężczyzny zarejestrował monitoring – informuje policja.

82-latek wypłacił nieco ponad 10 tys. zł.

Świadkowie zdarzenia, osoby mogące rozpoznać mężczyznę lub posiadające jakiekolwiek informacje, mogące przyczynić się do ustalenia jego tożsamości, proszone są o kontakt z policjantami z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod nr tel. 32 200 29 61, 32 200 25 55, 32 200 25 86 lub pod adresem e-mail: ppm@katowice.ka.policja.gov.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
17 + 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.