Obiekt KTW / fot. mat. pras.

Wkrótce rusza budowa kolejnego biurowca przy Spodku. Przygotowania są w toku do budowy .KTW II. Prace mają ruszyć w listopadzie.

O tym, że budowa ruszy jeszcze w tym roku inwestor – spółka TDJ Estate informowała kilka miesięcy temu. Teraz wiemy dokładnie kiedy pracownicy wejdą na plac budowy.

– Przez wiele miesięcy planowaliśmy szczegóły tej inwestycji i dziś jesteśmy gotowi do rozpoczęcia prac. Czujemy satysfakcję, ponieważ .KTW to projekt niezwykle ważny dla TDJ. Jesteśmy przekonani, że to najwyższa jakość przestrzeni, która w niczym nie odbiega od biurowców klasy A realizowanych w Warszawie, Paryżu czy Berlinie. Wspólnie z Medusa Group kolejny raz zadbaliśmy o każdy detal, łącząc ultranowoczesny design z nowymi technologiami i rozwiązaniami proekologicznymi – mówi Maciej Wójcik, partner zarządzający w TDJ Estate.

Reklama

W połowie października rozpocznie się montaż dwóch żurawi wieżowych, powstanie też zaplecze budowy – miasteczko kontenerowe i plac do magazynowania materiałów.

W listopadzie od razu wystartują prace związane ze stanem surowym drugiej wieży. Harmonogram robót zakłada, że wykonywanie elewacji rozpocznie się w II kwartale 2020 r., natomiast zakończenie inwestycji planowane jest na przełom I i II kwartału 2022 r. .KTW II na rynek regionalny docelowo ma dostarczyć 42 000 m.kw. przestrzeni biurowo-usługowej.

Budynek KTW II będzie składał się z 31 kondygnacji naziemnych i będzie mierzył 133 metry wysokości. Tym samym stanie się najwyższym budynkiem biurowym na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
11 − 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.