Od lewej minister Witold Bańka i prezydent Marcin Krupa / fot. UM Katowice
Reklama

Katowice dostaną pieniądze na hale. Dzisiaj podpisano umowę na dofinansowanie budowy hali przy IV Liceum Ogólnokształcącym w Katowicach. Miasto otrzyma wsparcie na realizowaną inwestycję wysokości 2,5 mln zł ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki.

– W latach 2016 – 2019 przeznaczyliśmy na rozwój infrastruktury sportowej w całym kraju ok. 2,3 mld zł. W ramach tego dofinansowaliśmy budowę, modernizację między innymi 538 hal i sal gimnastycznych. Inwestycja w nowoczesną infrastrukturę sportową to inwestycja w zdrowe, aktywne i przedsiębiorcze społeczeństwo. Właśnie dlatego w sposób szczególny staramy się wspierać budowę obiektów przyszkolnych, w których zazwyczaj zaczyna się przygoda ze sportem młodych Polaków. Jestem przekonany, że ta hala będzie dobrze służyła nie tylko uczniom, ale też wszystkim mieszkańcom Katowic – mówi Witold Bańka, Minister Sportu i Turystyki.

Reklama

To już ostatnia prosta ministra Bańki na stanowisku, bo wkrótce zostanie oficjalnie mianowany szefem WADA, czyli Światowej Agencji Antydopingowej, będzie to miało miejsce w listopada w trakcie wielkiej konferencji antydopingowej.

Nowa hala ma być gotowa w przyszłym roku, będą się odbywały w niej zajęcia wychowania fizycznego. Inwestycja przy ulicy Katowickiej, to nie jedyna lokalizacja, która może się pochwalić wsparciem finansowym z ministerstwa.

Hala w budowie / fot. UM Katowice

–  Dzięki wsparciu Ministra Witolda Bańki otrzymaliśmy w ostatnim czasie dofinansowanie do budowy hali sportowej przy ulicy Mikołowskiej w wysokości aż 2,5 mln zł. Hala sportowa – na pewno jedna z najlepszych w Katowicach – została oddana do użytku pół roku temu  i dzisiaj korzystają z niej uczniowie, kluby sportowe i mieszkańcy. Z kolei na adaptację obiektów Jantor II  otrzymaliśmy wsparcie w wysokości aż 3,3 mln zł. Lodowisko i sala gimnastyczna zostały ukończone miesiąc temu – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Realizacja tych projektów pokazała, że Minister Witold Bańka dotrzymuje słowa i zna dobrze nasze lokalne potrzeby. Dlatego bardzo się cieszę, że Pan Minister ponownie przyjechał do nas z dobrą wiadomością. Podpisaliśmy dziś umowę na dofinansowanie ministerialne na poziomie 2,5 mln zł. To bardzo duże środki dla budżetu Katowic, a zaoszczędzone pieniądze będziemy mogli przeznaczyć na inne działania w obszarze sportu – podsumował prezydent Marcin Krupa.

Hala przy ulicy Katowickiej ma mieć 9 metrów wysokości i będzie dostosowana do gry w piłkę nożna, ręczną oraz siatkówkę i koszykówkę. W środku powstaną też trybuny na 260 miejsc. Zostanie wyposażona w zaplecze sanitarne – toalety, szatnie, będzie też pomieszczenie dla nauczycieli i magazyn sportowy.

Na piętrze za trybunami zostaną wykonane ogólnodostępne toalety oraz miejsca do rekreacji. W sumie wartość inwestycji to 14 mln zł.

Wcześniej przed wizytą w Katowicach, minister sportu odwiedził Kobiór, gdzie do użytku oddawana była hala sportowa, zawitał też do swoich rodzinnych Tychów, gdzie budowany jest Stadion Lekkoatletyczny, na który miasto otrzymało dofinansowanie 6 mln zł.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 − 17 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.