Dach budynku w Katowicach / fot. Erdem Yildiz

Na Murckach miasto liczy piece. Policzy w całych Katowicach. Obecna inwentaryzacja dotyczy tylko jednej dzielnicy w ramach programu ZONE, ale magistrat chce zinwentaryzować całe Katowice i wszystkie źródła ciepła, których używają mieszkańcy.

Katowice przystąpiły do pilotażowego projektu „Zintegrowanego systemu wsparcia polityk i programów Ograniczenia Niskiej Emisji” (ZONE).

Obecnie pilotaż inwentaryzacji jest realizowany w Murckach i prawdopodobnie do końca roku uda się skończyć prace w dzielnicy. inwentaryzacja dotyczy źródeł ciepła stosowanych na potrzeby centralnego ogrzewania oraz wody.

Reklama

Inwentaryzacja źródeł ciepła rozszerzona zostaje o dane z udzielonych przez miasto Katowice dotacji celowych, danych KZGM, spółdzielni i spółek mieszkaniowych, przedsiębiorstw energetycznych, a także wyników kontroli katowickich strażników miejskich. Równolegle podejmujemy współpracę z Korporacją Mistrzów Kominiarskich Województwa Śląskiego, w celu otrzymywania informacji o źródłach ciepła opalanych paliwami stałymi uzyskanych podczas rocznych przeglądów systemów kominowych – poinformowały służby prasowe katowickiego magistratu.

Miasto planuje też zorganizować 11 spotkań z mieszkańcami, na których będzie informować o swoich działaniach w zakresie poprawy jakości powietrza, a także o możliwych dotacjach na wymianę źródeł ciepła.

– Organizując spotkania na początku sezonu grzewczego chcemy zwrócić uwagę mieszkańcom na bezpieczne, a zarazem efektywne wykorzystanie źródeł ciepła – mówi wiceprezydent Mariusz Skiba.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
17 − 11 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.