Reklama

Polska Partia Internetowa to obecnie jedyna partia, która przekonuje, że głos każdego z obywateli będzie mógł w końcu zostać usłyszany. „Możemy mieć prawo do wypowiedzi i zabiegania o poparcie dla własnych idei i pomysłów”- mówi Piotr Zemelka. Jak PPI chce tego dokonać?

„Długo zastanawialiśmy się co zrobić, aby każdy obywatel mógł w sposób prosty i skuteczny uczestniczyć w życiu politycznym Polski. Takim rozwiązaniem jest partia działająca w Internecie.” – mówi Piotr Zemelka, jeden z założycieli PPI.

Skąd ten pomysł? Ponieważ, jak mówi Zemelka, uważamy, że to my – obywatele – wiemy, czego nam potrzeba. Nasza mądrość i doświadczenie życiowe może wskazać nam kierunek do lepszego jutra. Przez ostatnie 4 lata słyszeliśmy pytania:

Czy obecnie w rządzie zasiadają osoby, którym tak naprawdę zależy na naszym dobru? Czy którykolwiek z posłów zrzekł się swojego wynagrodzenia? Kto w kraju otrzymuje najwyższą pensję, mieszka w dużych domach, a w garażu posiada luksusowe samochody?

A kto w Polsce musi martwić się o swoje „jutro”? Który mikro, mały czy średni przedsiębiorca nie boi się, że jutro nie będzie go już stać na prowadzenie firmy? Kto czekając na rachunek przy kasie sklepowej nie liczy ile pozostanie mu do następnej wypłaty?

Do głowy przychodzą pytania – jak więc ta pierwsza grupa może znać realne potrzeby grupy drugiej i sprawić, że nam – zwykłym obywatelom – będzie żyło się lepiej? Wszyscy wiemy, że w domach, na spotkaniach towarzyskich, padają z ust Polek i Polaków rozsądne zdania, mądre diagnozy stanu państwa, propozycje skutecznych dróg naprawy. Dlaczego więc mając tak wielką mądrość życiową w sobie oddajemy naszą przyszłość w ręce polityków różnych szczebli i urzędników partyjnych? Jedyna ich zasługa, to bezgraniczne popieranie swoich „wodzów”, pod groźbą utraty stanowiska, nie umieszczenia na listach wyborczych. Wypowiadać się rozsądnie mogą prywatnie, po cichu, a w życiu publicznym liczy się zaś tylko zdanie przywódców.

Co w takim razie z wynagrodzeniami poselskimi? Piotr Zemelka mówi jasno „Deklaruję i zobowiązuję się, że w razie wyboru na posła nie będę pobierał żadnych pensji i wynagrodzeń z tego tytułu! Rządzenie krajem powinno być przywilejem i nagrodą na drodze życiowego sukcesu, a nie ścieżką do jego osiągnięcia”.

Co chce osiągnąć Polska Partia Internetowa?

Polska Partia Internetowa jest partią o zasięgu ogólnopolskim. Tutaj każdy członek ma prawo do wypowiedzi i dążenia do otrzymania odpowiedniej ilości poparcia. Głos każdego obywatela podczas demokratycznego i obejmującego całą partie głosowania jest tak samo ważny jak głos liderów, których tak naprawdę nie ma. Wszyscy członkowie tworzą program i kierują działaniami partii. Nie istnieje ważny i ważniejszy.

„Jest to obecnie najbardziej demokratyczny i skuteczny sposób uczestnictwa w życiu politycznym. Dzięki działającemu całą dobę forum internetowemu możliwa jest szybka ocena sytuacji w kraju i wypracowanie stosownych działań. Zapewniona jest w ten sposób pełna wolność wypowiedzi i rzeczywista równość członków” – reasumuje Zemelka.

W PPI członkowie będą mogli uczestniczyć w wyborach parlamentarnych i samorządowych. Jedynym kryterium wyboru reprezentantów PPI będzie ich aktywność i jakość działań na internetowym forum partii oraz wybór dokonany przez wszystkich członków. Nie będzie układania list wyborczych w oparciu o zarządy partyjne i przychylność wodzów.

„Zdrowa gospodarka, nowoczesne technologie, czyste powietrze”

To hasła wyborcze PPI. Założyciel Polskiej Partii Internetowej startuje w najbliższych wyborach z ramienia Lewicy chcąc dzięki temu zwiększyć zasięg informacji o partii. Gwarantuje tym samym, że ich program zostanie zauważony przez większe grono ludzi. Jaki program? Wprowadzenie systemu leczenia zgodnie z europejskimi standardami i bez potrzeby publicznych zbiórek pieniędzy, otwarcia gospodarki na najnowsze technologie związane ze sztuczną inteligencją, wprowadzenia subwencji technologii niskoemisyjnych, wprowadzenia kwoty wolnej od podatku w wysokości średniej kwoty w UE, możliwość wynajmu tanich mieszkań, a także możliwość głosowania przez Internet – dla każdego obywatela. Tanie mieszkania na wynajem, jak deklaruje, mogą zostać wybudowane przy udziale budżetu bez obciążania go. Reforma służby zdrowia przeprowadzona równie bezszkodowo.

Jeżeli wciąż nie wiesz na kogo głosować to sprawdź całość programu Polskiej Partii Internetowej na stronie www.plpi.pl oraz www.zemelkapiotr.pl Kandydat komitetu wyborczego SLD lista 3 pozycja 10.

Materiał wyborczy pochodzi od Komitetu Wyborczego Sojuszu Lewicy Demokratycznej i został przez niego opłacony.

Reklama

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
7 + 13 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.