Przebudowywany odcinek DK81 / fot. UM Katowice

Tunel i wiadukty będą budować na DK81. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość, bo będą jeszcze większe korki. Rusza kolejny etap prac na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Armii Krajowej, w ramach przebudowy węzła drogowego DK81. Wkrótce rozpocznie się wykop tunelu, a miasto już zapowiada zwężenie ulicy Kościuszki do jednego pasa w stronę centrum

Prace nad wykopem, budową wiaduktów oraz kładek rozpoczną się 7 października – czyli od przyszłego poniedziałku i potrwają do końca lutego.

– Ruch poprowadzony będzie na zasadzie skrzyżowania z wyspą centralną, czyli kierowcy jadący ul. Armii Krajowej od strony Piotrowic chcąc pojechać w stronę Ligoty będą musieli skręcić w prawo, by przejechać nowowybudowaną łącznicą, zrobić nawrotkę i skręcić w prawo z powrotem w ul. Armii Krajowej. Analogiczne rozwiązanie będzie obowiązywało dla kierowców poruszających się w odwrotnym kierunku – wyjaśnia Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta. – w ciągu kilku najbliższych tygodni ul. Kościuszki zostanie zawężona do jednego pasa ruchu w kierunku centrum Katowic. Dwa pasy zostają jedynie na kierunku wylotowym do Mikołowa – dodaje.

Reklama

W ramach wartej 67 mln zł inwestycji powstaje dwupoziomowe skrzyżowanie. Prace budowlane trwają od początku 2018 roku i zakończą się w połowie przyszłego roku. W ramach przebudowy powstanie tunel, dzięki któremu jadąc z centrum w kierunku Mikołowa i też w drugą stronę – nie będziemy zatrzymywać się na tym skrzyżowaniu. W tym miejscu powstanie także dwupasowe rondo, które będzie bezpiecznym rozwiązaniem dla osób poruszających się pomiędzy Piotrowicami, a Ligotą.

Założenie inwestycji jest proste – po Katowicach będzie podróżowało się szybciej i bardziej komfortowo –  deklaruje katowicki magistrat.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
15 − 3 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.