W piątym meczu sezonu GieKSa odniosła piąte zwycięstwo. Tym razem katowiczanie okazali się lepsi od Podhala Nowy Targ, wygrywając 4:1.

Przez większą część pierwszej tercji przewaga na lodzie należała do katowiczan, którzy nie stworzyli jednak wielu dogodnych sytuacji, a te które mieli bez problemu zostały wybronione przez Odrobnego. Nowotarżanie głównie się bronili, choć trzeba przyznać, że w czasie dwuminutowej gry w przewadze przeprowadzili oblężenie bramki Rahma, który jednak wyszedł bez szwanku z tej opresji.

W drugiej odsłonie GieKSa jeszcze bardziej zaatakowała. Pomimo wielu prób, w tym ostrzeliwania słupķów i poprzeczki, długo jednak Odrobny zachowywał czyste konto. W 27 min. niespodziewanie na prowadzenie wyszło Podhale, a strzelcem gola został Sulka, który wykorzystał podanie Dziubińskiego. Ten gol podziałał motywująco na gospodarzy, którzy już trzy minuty później wyrównali po mocnym uderzeniu Da Costy, który tym samym zdobył swoją pierwszą bramkę w Trójkolorowych barwach. W 38 min. kolejne trafienie dołożył Krężołek i po dwóch tercjach było 2:1 dla gospodarzy.

Trzecia tercja zaczęła się dość ospale. Po kilku minutach podopieczni trenera Risto Dufvy znowu osiągnęli przewagę, co przyniosło efekt w 55 min., kiedy krążek do siatki skierował w zamieszaniu podbramkowym Lahde. W końcówce Da Costa strzelił jeszcze kolejnego gola do pustej bramki i ostatecznie katowiczanie wygrali z Podhalem 4:1.

GKS Katowice – Podhale Nowy Targ 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Bramki: Da Costa (2), Krężołek, Lahde – Sulka

GKS Katowice: Rahm (Kieler) – Franssila, Devecka, Da Costa, Pasiut, Kolusz – Cakajik, Wajda, Lahde, Makkonen, Turtiainen – Salmi, Jaśkiewicz, Paszek, Uski, Cimzar – Tomasik, Krawczyk, Michalski, Starzyński, Krężołek

Podhale Nowy Targ: Odrobny (Kapica) – Suominen, Seed, Svec, Dziubiński, Worwa – Mrugała, Kamieniew, Franek, Neupauer, Siuty – Wsół, Sulka, Słowakiewicz, Nattinen, Petterson – Kapica, Jencik, Willick, Wielkiewicz