Roboty drogowe / fot. InfoKatowice.pl

Ulica Goeppert-Mayer zostanie wyłączona z ruchu. Powstaje Centrum Przesiadkowe „Sądowa” i niestety pojawią się kolejne utrudnienia dla mieszkańców już w najbliższy weekend.

Centrum Przesiadkowe “Sądowa” ma obsługiwać autobusy dalekobieżne i zastąpić dworzec na ulicy Piotra Skargi.

– Wykonawca w ramach przebudowy układu drogowego, aby nadać priorytet komunikacji zbiorowej  realizuje buspasy i nowe drogi rowerowe. Od Placu Wolności przez ul. Sądową, następnie Goeppert-Mayer w kierunku ul. Gliwickiej powstanie czwarty pas ruchu, na którym pojawi się buspas. W ramach przebudowy tego układu drogowego powstaje także połączenie rowerowe do istniejącej infrastruktury przy ul. Grundmanna z nowym centrum przesiadkowym. W najbliższy weekend, 28-29 września odcinek ul. Goeppert-Mayer od skrzyżowania z ul. Gliwicką do ul. Sądowej będzie całkowicie wyłączony z ruchu samochodowego – wyjaśnia Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta.

W trakcie planowanych na weekend prac wykonana ma zostać warstwa ścieralna na całej szerokości przebudowywanej ulicy Goeppert-Mayer. Termin prac może ulec zmianie – wszystko zależy od pogody.

Obecnie miasto dla kierowców zaplanowało objazdy

– W związku z prowadzonymi pracami, konieczne będzie wprowadzenie objazdów. Kierowcy jadący od strony Załęża ul. Gliwicką i ul. Grundmanna chcąc dojechać do ul. Mikołowskiej powinni dojechać ul. Gliwicką do Placu Wolności, a następnie ul. Sądową do ul. Mikołowskiej. Natomiast kierowcy jadący od ul. Mikołowskiej chcąc dojechać do Załęża i ul. Grundmanna będą poprowadzeni ul. Matejki przez Plac Wolności i ul. Gliwicką – mówi Bogusław Lowak, naczelnik wydziału transportu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 − 6 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.